Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 16.

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975 (12kép+tartalom) Termékkód: 1062314547

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 2 óra
2026. Jan. 24. 18:57

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975
a teljes mű két kötetben
A Világirodalom Remekei 6.sorozat

szép állapotú mindkét kötet, belül foltokat nem láttam
a II.kötet gerincén láttam egy enyhe foltot és a kötése a borítónál megtört

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1975 , 3.kiadás , 138.300 példány
Eredeti címe : I Promessi Sposi
Nyelve : Magyar , fordította: Révay József (1956) , utószó: Kardos Tibor
Azonosító : ISBN 963 07 0182 0 (I.) , ISBN 963 07 0190 1 (II.) , ISBN 963 07 0198 7 (I-II.)
Oldalak száma : 338+352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 4 cm és 760gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.1345.66-14-1 / 75.1346.66-14-1)
Eredeti ára : 26+26.- Ft

Egy Milánó környéki faluban, a XVII. század első felében egy fiatal mátkapár készül boldogan az esküvőre; kihirdették már őket, elkészült a kelengye is, már csak a papi áldás van hátra. Miért kezd hát egyszerre homályos magyarázkodásba, miért húzza-halasztja a szertartást a nyájas-kenetes don Abbondio tisztelendő úr? Renzo és Lucia nem tudják még, hogy a környék mindenható urának brávói fenyegették meg a papot, hogy ő áll boldogságuk útjába, mert szemet vetett a szép Luciára. S nem sejtik azt sem, mikor szülőfalujukból éjten-éjjel elmenekülnek, hogy mennyi hányattatás vár még rájuk, hogy egyszerű sorsukba beleavatkoznak egy számukra ismeretlen világ hatalmai, jók és gonoszak, nagyurak és egyházi méltóságok, mindenre kész haramiák, lelketlen poroszlók - és hősünket egyszer csak sodorni kezdi a történelem: tanúja a nevezetes milánói éhségtüntetésnek, az 1630-as nagy pestisjárványnak, az olasz fejedelemségek, a spanyol és osztrák hódítók fel-fellobbanó marakodásának. S milyen színesen, milyen drámai erővel jeleníti meg Manzoni a történelem és a személyes sors megsűrűsödő pillanatait! Milyen éles szemmel néz az emberi lélek mélyeire, milyen nagyszerűen festi hőseit, nemes indulatok, apró gyarlóságok, gonosz szenvedélyek hordozóit! S mennyi mindent tud mondani Alessandro Manzoni (1785-1873) korról, erkölcsről, szokásokról, a történelemről és az emberről, mennyi ma is eleven fénnyel ragyogó igazságot! A jegyesek azok közé a nagy regények közé tartozik, amelyek nélkül szegényebb volna egy nép szellemi vagyona, szegényebb az egész emberiség.

12db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/W6zzeT12vt

Árverés kezdete: 2025. Dec. 25. 18:57
Árverés vége: 2026. Jan. 24. 18:57
Termék megtekintve: 334

A Pokolra Szánt Hajó (Gilbert Sinoué) 2009 (újszerű) 8kép+tartalom

Panasonic RN-402 Diktafon (Ver. 1) sérült, hiányos, teszteletlen

Hamutartó (Ver. 4) California (vörösréz)

Szilvia 2. Te Vagy a Legdrágább Kincsem (Lore Von Holten) 1991 (v2)

A Kultúra Világa 8. Kötet (1966) 9kép+tartalom

Kistáska Kislányoknak Cife (Disney) használt

Júlia 1995/8 Novemberi Különszám (2kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 11) TDK D60 (teszteletlen& #41;

Vodafone VitaMAX Feltöltőkártya 3000 (viseltes)

4x4 Magazin 2001/10 (LADA Niva story) 10kép+tartalom

Samsung Autós Töltő Használt (hibásan működik)

Jégkorszak 4. (3D Kártya Gyűjtő Album) 2012 (hiányos)

PC World 2002/4 CD1. (teszteletlen& #41;

Csillagászati Évkönyv 1989 (8kép+tartalom )

National Geographic Magyarország 2011/9 Szeptember (10kép+tartalo m)

Júlia 64. Titkos Egyezség (Patricia Wilson) 1993 (viseltes) 3kép+tarta

Madách Album (Madách Színház) 1999 (újszerű) 10kép+tartalom

Szívhang 79. Az Angyalarcú Nővérke (Angela Ramsay) 1997 (2kép+tartalom

Bianca 158. Új Ház, Új Haza (Marie Ferrarella) 2004 (2kép+tartalom )

Plüss (Ver. 31) Éneklő Szamár 35cm (működik)