Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975 (12kép+tartalom) Termékkód: 1062314547

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 13 óra
2026. Jan. 24. 18:57

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13633)

A Jegyesek I-II. (Alessandro Manzoni) 1975
a teljes mű két kötetben
A Világirodalom Remekei 6.sorozat

szép állapotú mindkét kötet, belül foltokat nem láttam
a II.kötet gerincén láttam egy enyhe foltot és a kötése a borítónál megtört

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1975 , 3.kiadás , 138.300 példány
Eredeti címe : I Promessi Sposi
Nyelve : Magyar , fordította: Révay József (1956) , utószó: Kardos Tibor
Azonosító : ISBN 963 07 0182 0 (I.) , ISBN 963 07 0190 1 (II.) , ISBN 963 07 0198 7 (I-II.)
Oldalak száma : 338+352 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 4 cm és 760gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.1345.66-14-1 / 75.1346.66-14-1)
Eredeti ára : 26+26.- Ft

Egy Milánó környéki faluban, a XVII. század első felében egy fiatal mátkapár készül boldogan az esküvőre; kihirdették már őket, elkészült a kelengye is, már csak a papi áldás van hátra. Miért kezd hát egyszerre homályos magyarázkodásba, miért húzza-halasztja a szertartást a nyájas-kenetes don Abbondio tisztelendő úr? Renzo és Lucia nem tudják még, hogy a környék mindenható urának brávói fenyegették meg a papot, hogy ő áll boldogságuk útjába, mert szemet vetett a szép Luciára. S nem sejtik azt sem, mikor szülőfalujukból éjten-éjjel elmenekülnek, hogy mennyi hányattatás vár még rájuk, hogy egyszerű sorsukba beleavatkoznak egy számukra ismeretlen világ hatalmai, jók és gonoszak, nagyurak és egyházi méltóságok, mindenre kész haramiák, lelketlen poroszlók - és hősünket egyszer csak sodorni kezdi a történelem: tanúja a nevezetes milánói éhségtüntetésnek, az 1630-as nagy pestisjárványnak, az olasz fejedelemségek, a spanyol és osztrák hódítók fel-fellobbanó marakodásának. S milyen színesen, milyen drámai erővel jeleníti meg Manzoni a történelem és a személyes sors megsűrűsödő pillanatait! Milyen éles szemmel néz az emberi lélek mélyeire, milyen nagyszerűen festi hőseit, nemes indulatok, apró gyarlóságok, gonosz szenvedélyek hordozóit! S mennyi mindent tud mondani Alessandro Manzoni (1785-1873) korról, erkölcsről, szokásokról, a történelemről és az emberről, mennyi ma is eleven fénnyel ragyogó igazságot! A jegyesek azok közé a nagy regények közé tartozik, amelyek nélkül szegényebb volna egy nép szellemi vagyona, szegényebb az egész emberiség.

12db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/W6zzeT12vt

Árverés kezdete: 2025. Dec. 25. 18:57
Árverés vége: 2026. Jan. 24. 18:57
Termék megtekintve: 341

Matematika 12 Gyakorló Feladatlapok (Korom Pál) 2019 (7kép+tartalom )

Kerámia Váza (Ver. 3) Mátrafüred (kb. 1977)

Nők Lapja Egészség 2018/2 Február (8kép+tartalom )

Júlia 233. Ehhez Férfi Kell! (Miranda Lee) 2000 (romantikus 1;

In View The Best of R. E. M. (1988-2003) ; VHS (jogtiszta) ; teszteletlen

Rádiókészülékek és Erősítők (Barta István) 1963 (9kép+tartalom )

Földiekkel Játszó Égi Tünemény (Csathó Kálmán) 1958 (5kép+tartalom )

Bianca 153. Alexis (Muriel Jensen) 2003 (2kép+tartalom )

Autó Motor 2002/22 (poszterrel és melléklettel) 10kép+tartalom

A Titokzatos Lány (Georges Simenon) 1968 (5kép+tartalom )

Romana 27. Új Fellobbanás (Leigh Michaels) v1 (romantikus 1;

Kadio KD-8818A Számológép (sérült)

És Akkor Szergej. .. (Rigó Béla-Szergej Kurepov) 1985 (9kép+tartalom )

Romana 1995/5 Júliusi Különszám (v2) 2kép+tartalom

A Néma Ügynök (Michael Z. Lewin) 1990 (5kép+tartalom )

Helene Doktorkisasszony (Vicki Baum) 1996 (4kép+tartalom )

A Kisiskolás (Szabó Pál) 1979 (8kép+tartalom )

Mesterlövész (Kurt Vonnegut) 1986 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Férfiak Fegyverben I. Vihar Előtt (Con Sellers) 1991 (8kép+tartalom )

Kisatlasz (1985) sérült és viseltes (8kép+tartalom )