Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 5 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13648)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 794

Hód Fogságban (Mattyasovszky Jenő) 1987 (5kép+tartalom )

Sokszínű Matematika 4. Tankönyv 1. Félév (2011) 6kép+tartalom

Belbetegségek Elkülönítő Diagnózisa (Magyar Imre) 1961 (8kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 141) Goldstar CD Gallery 60 (teszteletlen& #41;

Philips AQ6688 Walkman (hibás, hiányos)

Rosszlány (Francine Pascal) 1991 (8kép+tartalom )

Tomica No. 93 Mitsubishi Triton JAF 1:66 (2016) új

Bianca 57. Szülinapi Szerelem (Anne Mcallister) v1 (romantikus 1;

Álmatlan Éjszakák (Jessica Mandy) 1993 (8kép+tartalom )

Solutions Intermediate Student's Book (2015) viseltes

Elixír Magazin 2003/Február (168. szám) 2kép+tartalom

Piripócs Város Krónikája (Ondrej Sekora) 1981 (sérült) 9kép+tartalom

Júlia 38. Úgyis az Enyém Leszel (Joanna Mansell) v2 (romantikus 1;

Harmadik Szem 1993/Április (21. szám) 6kép+tartalom

Sanyo TV Táv (JXPLA) rendben működik

Mulató a Nagymező Utcában (Rátonyi Róbert) 1987 (10kép+tartalo m)

TV Láb (Ver. 1) Fém 54x23x7cm

Microcassette (Ver. 2) 7db MC-60 (teszteletlen& #41; ár. -/db

Gyónás (Mihail Bakunyin) 1983 (6kép+tartalom )

Sörnyitó (Ver. 4) kb. 1950