Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 8 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13643)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 793

Romana 1998/4 Nyáridei Különszám (v3) 3kép+tartalom

Démon Képében (Ruth Rendell) 1981 (8kép+tartalom )

LG KE970 (2007) 30-as (fémházas) sérült

Retroautók 61-Tarpan 237 (1:43) hibátlan

Nemtudomka Napvárosban (Noszov) 1975 (8kép+tartalom )

Nokia 3720 Classic (2009) Üres Doboz

A Vad Sziget (Antonia Fraser) 1986 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Telenor R260 (ZTE) (2013) Üres Doboz

Romana 1996/1 Bálint-nap Különszám (v3) 2kép+tartalom

Az Ércmadár (Ráth-Végh István) 1989 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Háló (Nemes György) 1967 (7kép+tartalom )

Zaklatás (Michael Crichton) 1994 (3kép+tartalom )

Érzelmes Históriák (Lőkös István) 1982 (9kép+tartalom )

Fizika 8. Munkafüzet (2018) 6kép+tartalom

BKV Havibérlet 2011 Augusztus (2képpel)

Játék Figura (Ver. 1) MPG 2S-28

Az Árnyékvadász (Michael Prescott) 2001 (szétesik) 6kép+tartalom

Útikönyvek - India (1977) 8kép+tartalom

A Befalazott Madonna I-II. (Tempefői) 1986-87 (18kép+tartalo m)

A Bagolyvár és Lakói (Kiss Tamás-Gyulai Liviusz) 1983 (8kép+tartalom )