Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 13 óra
2026. Jan. 10. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13367)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 14:05
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 14:05
Termék megtekintve: 771

Scart / 3xRCA Átalakító (Ver. 1) teszteletlen

Feltámadt Szerelem (Victoria Veil) 1994 (5kép+tartalom )

A Túlélő (Dean R. Koontz) 1998 (3kép+tartalom )

Canyon Webkamera (CNR-WCCAM413& #41; sérült, teszteletlen

Internet Kábel (Ver. 8) UTP 1m (teszteletlen& #41;

Tüskevár (Fekete István) 1987 (19. kiadás) viseltes (8kép+tartalom )

Alexandriai Négyes I-II. (Lawrence Durrell) 1987 (12kép+tartalo m)

Verseny Kerékpárváz 28-as (elvileg Favorit)

Számolj Te is Szorobánon! 2. (Vajda-Vajdáné ) 2002 (8kép+tartalom )

Éjféltől Reggelig (Bihari Klára) 1972 (6kép+tartalom )

ZTE Blade III Quick Start Guide (2013) 15-nyelvű

Silverlit Táv (2006) Ver. 2 (hiányos, teszteletlen)

RCA Kábel (Ver. 10) 3xRCA/DIN+RCA (120cm) teszteletlen

Porcelán Dobozka Virágcsokorral

Bianca 108. Mostantól Másképp (Modean Moon) 2000 (romantikus 1;

Ködlámpa (Szilvási Lajos) 1975 (megkímélt) ; 10kép+tartalom

Lóerő 2006/11 (153. szám) viseltes (autós magazin)

Walkman Fejhallgató (Ver. 2) Noname (sérült, rendben működik)

CyberLink VideoLive Mail 4 (v128) CD (2000) teszteletlen

Távolban Egy Fehér Vitorla (V. P. Katajev) 1984 (Ver. 2) 10kép+tartalom