Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 10.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 óra 12 perc
2026. Jan. 10. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 14:05
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 14:05
Termék megtekintve: 775

Királyi Sivatag (Jean Sasson) 2000 (sérült) 8kép+tartalom

Romana 309. Mózeskosárban (Barbara Hannay) 2004 (2kép+tartalom )

A Végső Megoldás (John Ardent) 1995 (6kép+tartalom )

Otthon 2004/4. szám Április (tartalomjegyz ékkel)

McDonald's Játék (Ver. 9) Hupikék Törpike sérült (2000)

A Néma és a Többiek (Koppány József-Baktai György) 1987 (5kép+tartalom

National Geographic Magyarország 2004/1 Január (6kép+tartalom )

Otthon 1995/2. szám (tartalomjegyz ékkel)

Hód és a Szerelem Órái (Mattyasovszky -Kulcsár) 1991 (8kép+tartalom )

Tiffany 83. Mint Két Tojás (Mary Anne Wilson) v1 (romantikus 1;

Tomica No. 111 Audi A1 1:60 (2013) új

Matchbox MLB-90-26 (San Francisco Giants) Bontatlan (1990) új

Rendkívüli Játszma (Juan Ángel Cardi) 1987 (8kép+tartalom )

Tanga 5. Ha Egy Asszony Csábítani Akar (Sara Carnaby) 1990 (5kép+tarta

Új Barázdát Szánt az Eke II. (Mihail Solohov) 1959 (8kép+tartalom )

Ki is Volt Jézus? - Ő Köztünk Élt (képregény) ; 2013 (8kép+tartalom )

Júlia 94. Szellemkeresők (Raye Morgan) 1995 (romantikus 1;

Tiffany 24. Döntsd El Még az Éjjel (Joanna Gilpin) 1991 (romantikus 1;

Ladybird Leaders 16. Soldiers (1976) Angol nyelvű

Internet Kábel (Ver. 10) UTP 1m (új)