Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 18 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13628)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 795

A Hamis Madonna (Tom Wittgen) 1987 (6kép+tartalom )

Körkép 82 - 30 Mai Magyar Elbeszélés (1982) 7kép+tartalom

Szenyorok és Szenyoriták (Huba László) 1972 (szétesik) 5kép+tartalom

IBUSZ Irattartó (Ver. 1) Barna kb. 1982

A Mars Üzenetének Megfejtése Űrfotók Alapján (Földes Attila) 5kép+tart

Nokia Headset (HS-23) Ver. 2 (új)

Tiffany 13. Csak Egyetlen Éjre? (Frances West) 1990 (6kép+tartalom )

A Gólyakalifa/Kártya vár Egy Város Regénye (Babits Mihály) 1957

Ezüsterdő (Szabó Krisztina) 2023 (8kép+tartalom )

Történelmi Atlasz 5-8. (Mozaik) 2009 (7kép+tartalom )

A Kozmosz Üzenete (Erich von Daniken) 1992 (6kép+tartalom )

Ez a Vég(H)! (Kemény György) 1987 (3kép+tartalom )

CHIP Archívum 2005/01 - 2006/06 (CD) 2006 (jogtiszta) ;

Technika és Életvitel 5 (Tankönyv) 17. kiadás (2012) 4kép+tartalom

Nokia 3120 (Ver. 20) 2004 (30-as) sérült

Autó Motor 2004/24 (2kép+tartalom )

Fizika 10. Tankönyv Emelt Szint (2017) 6kép+tartalom

Irodalom 6. (Bálint Ildikó-Virág Gyuláné) 2016 (6kép+tartalom )

Kilencedik Hullám (Ilja Erenburg) 1953 (9kép+tartalom )

MBO LC920 Számológép kb. 1982 (teszteletlen& #41;