Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 óra 29 perc
2026. Jan. 10. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 14:05
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 14:05
Termék megtekintve: 773

Kommandósok, Ejtőernyősök és a Többiek (Eric Bernard) 1991 (8kép+tarta

Aiwa TP-VS615 Walkman (kb. 1994) hibásan működik, hiányos

Fisher-Price Zenélős Baba Könyv (2007) rendben működik

Valamit Visz a Víz (Zilahy Lajos) 1976 (6kép+tartalom )

Át a Labirintuson (Pavel Sesztakov) 1974 (viseltes) 8kép+tartalom

PC Tápkábel EU-s (Ver. 11) 150cm (teszteletlen& #41;

Solutions Upper-Intermediate Student's Book (2016) viseltes

Égi Küldemény (Danielle Steel) 1997 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Safecom GSM Digital Car Kit (teszteletlen& #41;

Fizika 6/4 Hőtan, Rezgések és Hullámok (2001) 7kép+tartalom

Paul Constantinescu - The Nativity (2000) CD (jogtiszta) ;

Te meg Én 13. Szerelem a Hóban (Mary Perkins) 1991

Legelső Állataim (2004) 6kép+tartalom

Samsung Galaxy Young GT-S6310N (2013) Üres Doboz

Atlas R 160 L Retro Számológép (kb. 1977) hibás (japán)

222 Új Magyar Vers (1980) megkímélt (10kép+tartalo m)

Késői Felismerés (Liza Kürschner) 1994 (6kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 148) Sony HF60 (teszteletlen& #41;

Romana 102. A Skorpió Éjszakája (Rosemary Carter) 1995 (2kép+tartalom )

LEGO Plüss Hernyó (sérült)