Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 14.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 14 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13621)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 783

Guide de Conversation Francais-Hongrois (1974) szétesik

És Ha Elcsábítalak. .. (Olivene Godfrey) 1991 (8kép+tartalom )

Júlia 61. Sorsdöntő Út (Patricia Wilson) 1993 (romantikus 1;

Zirci Ciszterci Apátság Látogatóközpönt Programfüzet 2015

A Márkiné (Simonetta Agnello Hornby) 2006 (6kép+tartalom )

Akkutöltő (Ver. 6) Pure Energy (sérült, teszteletlen)

Telefonkagyló Alkatrész (Ver. 14) Szovjet

Egy Hölgy Arcképe (Henry James) 1976 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Bianca 30. Midas Király (Valerie Parv) v1 (romantikus 1;

Jégbe Zárva (Leonard S. Goldberg) 1999 (3kép+tartalom )

Jézus Krisztus Szupersztár DVD Borító (jogtiszta) ;

Az Indián Bosszúja (Friedrich Gerstacker) 1978 (foltmentes 1; 4kép+tarta

A Fáraó Átka (Ráth-Végh István) 1980 (5kép+tartalom )

Tartó Doboz Műbőr (kb. 1988)

Infineon DDR1 400MHz 256MB RAM (Ver. 2) teszteletlen

Overmax OV-Basicplayer Játékkonzol (kb. 2011) Üres Doboz

Kulcstartó England London (viseltes)

Évezredek, Vulkánok, Emberek (Hédervári Péter) 1981 (10kép+tartalo m)

Kerékvilág Extra 2003/5. szám (4kép+tartalom )

Nokia 2626 (Ver. 10) 2006 (lekódolt, teszteletlen)