Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 21 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13626)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 789

Nokia 3120 (Ver. 19) 2004 (30-as) sérült

Fresh Hits 98 (2db-os kazetta) 1998 (teszteletlen& #41;

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F) 2016 Üres Doboz (Ver. 2) viseltes

Az Este Hangjai (Modern Olasz Kisregények) 1972 (5kép+tartalom )

Szép Lak 2002/4. szám Április (tartalomjegyz ékkel)

Természetfölötti Jelenségek Atlasza (1991) szétesik (7kép+tartalom )

Mami 37. A Makrancos Tim (Anette Mansdorf) 1995

Samsung TV Táv (00104J) hibásan működik

Autó Kettő 1996/8 Augusztus (Hammer) 10kép+tartalom

Polaroid Supercolor 635 Fényképező (teszteletlen& #41;

A Pál Utcai Fiúk (Molnár Ferenc) 1975 (20. kiadás) viseltes (8kép+tarta

A Jugoszláv Tengerpart (Bács Gyula) 1976 (szétesik) 5kép+tartalom

Philips VR 2115/59R Video (hibásan működik) táv nincs

Hot Dogs 3 Takarítani Szigorúan Tilos ! (2005) (5kép+tartalom )

Páncél (Dale Brown) 1999 (3kép+tartalom )

Színes UFO 1994/5 Május (6. szám) 6kép+tartalom

Futballháború (Ryszard Kapuscinski) 1988 (10kép+tartalo m)

Üzenet a Börtönből (Pálfi Tamás) 1988 (8kép+tartalom )

Greece (Angol nyelvű) 1991 (hiányos, szétesik)

Magyar Nyelv és Kommunikáció 7. Munkafüzet (2017) 6kép+tartalom