Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 17.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 5 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13565)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 786

Quello Mat Turmixgép 150W (kb. 1964) sérült

Sanyo TV Táv (JXRA) sérült (rendben működik)

Enyém Lesz Manhattan! (Judith Krantz) 1997 (5kép+tartalom )

TV Táv Aelodt (M50462AP) rendben működik (újszerű)

Bizonyítvány Hűtőgépszerelő Továbbképző Tanfolyam 1962

Aiwa CDC-R237 AutóHiFi Előlap (teszteletlen& #41;

Belson BR-185 Rádió (kb. 1972) hibás, sérült

Fakanál 1994/2. szám (41. szám) 101 Gombarecept

Romana 347. Utógondozás (Ally Blake) 2006 (2kép+tartalom )

National Geographic Magyarország 2005/3 Március (hiányos) 10kép+tartal

PC Tápkábel EU-s (Ver. 3) 170cm (France) tesztelve

Sokszínű Matematika 3. Tankönyv 2. Félév (2010) Ver. 2 (6kép+tartalom )

Mentő Körülmény (Julie Garwood) 1995 (5kép+tartalom )

Mallorcai Udvarház (Llorenc Villalonga) 1982 (10kép+tartalo m)

BKV Autóbuszbérlet 1994 Március (2képpel)

Örök Muzsika (Zenetörténeti Olvasmányok) 1977 (7kép+tartalom )

A Fölösleges Ördög I. (1962) viseltes (5kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 130) Master AL 60 (teszteletlen& #41;

Villette/Henry Hastings Kapitány I-II. (C. Bronte) 1974 (VR5) 12kép+ta

Ördöglyuk (Berkes Péter) 1969 (sérült) 9kép+tartalom