Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 15 óra 6 perc
2026. Jan. 10. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 14:05
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 14:05
Termék megtekintve: 774

Mami 11. Barbara Őrangyala (Anette Mansdorf) 1993

Fakanál 1993/2 Karácsonyi Extra (viseltes) 6kép+tartalom

Ezermester Kiskönyvtára 12. Lakásból: Otthont (1974) 8kép+tartalom

Dinamó (1940-es évek) Ver. 2 (átalakított, teszteletlen)

Valamit Visz a Víz (Zilahy Lajos) 1976 (6kép+tartalom )

Védj Meg és Szeress! (Liza Kürschner) 1991 (6kép+tartalom )

Urak és Hölgyek Csevegnek (Guy de Maupassant) 1963 (8kép+tartalom )

Nokia 6150 (Ver. 2) 1998 (30-as) sérült

Motorola Hálózati Töltő 5V 550mA (sérült) rendben működik

BlackBerry 8700g (Ver. 8) 2006 (30-as)

Móricka 2010/26 (424. szám) vicclap

LEGO Leírás 6674 (1988) 120675 (sérült)

Bethlen Gábor-Erdély Aranya és Észak Oroszlánja (2004) 11kép+tartalom

Állatismeret (Varga Zoltán) 2007 (8kép+tartalom )

De Mi Lesz a Harangokkal? (Végh Antal) 1988 (6kép+tartalom )

Siemens C25 (1999) Ver. 4 (sérült)

Zalán Futása (Vörösmarty Mihály) 1985 (8kép+tartalom )

Tomica No. 110 Toyota Crown Patrol Car 1:69 (2022) új

Labdarúgás (Szabálykönyv& #41; 1985 (8kép+tartalom )

Francois Villon Összes Versei (1974) 9kép+tartalom