Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 26.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 14 nap, 9 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13619)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 797

A Halál Árnyékában (Oltványi Tamás) 1985 (7kép+tartalom )

Siemens C/M35i Komplett Ház + Gombsor új (kék)

Singsonic SS-668SP Walkman (kb. 1998) sérült, teszteletlen

A Nagy Honvédő Háború Története (1976) 10kép+tartalom

Die Gefahrten (Anna Seghers) 1959 (Német nyelvű)

Bianca 21. Állj Meg Egy Csókra (Ann Charlton) 1992 (v2) romantikus

Pearl Harbor Rejtélye (N. N. Jakovlev) 1974 (7kép+tartalom )

Tomica No. 93 Mitsubishi Triton JAF 1:66 (2016) új

Bianca 162. Neveletlenek (Christine Rimmer) 2004 (2kép+tartalom )

Sony C5 Autós Töltő (új)

Júlia 148. Közvetítés Nélkül (Liz Fielding) 1997 (romantikus 1;

Samsung DDR2 667MHz 512MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Hermelinfészek (Enzo Russo) 1982 (10kép+tartalo m)

Mosó Masa Mosodája (Varga Katalin) 2002 (24. kiadás) 8kép+tartalom

Samsung TV Táv (AA59-10081N&# 41; hiányos (rendben működik)

Júlia 2001/4 Különszám (v1) 2kép+tartalom

Távcsövek a Pincében (Új Nyugatnémet Elbeszélők) 1985 (5kép+tartalom )

Appassionata (Szilvási Lajos) 1980 (10kép+tartalo m)

LEGO Duplo Katalógus 1987 3-nyelvű (150182/150282 -EU-II)

Mai Magyar Drámák (diákkönyvtár& #41; 1961 (8kép+tartalom )