Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 4 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13620)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 785

Rod Stewart - The Golden 60 Minutes (kazetta) jogtiszta (teszteletlen& #41;

Üveg Kancsó (Ver. 1) Vastag (kb. 1980)

Nokia 230 (2017) Üres Doboz (Ver. 1) Dark Silver

Mavir VR szemüveg (MOB MO9072) szép állapotú

Énekek Éneke (1974) viseltes (7kép+tartalom )

Samsung DDR1 333MHz 256MB RAM (Ver. 2) teszteletlen

Zámbó Jimmy - Csak Egy Vallomás (1991) kazetta (teszteletlen& #41;

Olvasókönyv 3. Tankönyv (Földvári Erika) 2010 (6kép+tartalom )

Halálos Hajsza (Patrick Quentin) 1989 (borítóhibás&# 41; 5kép+tartalom

Luisa San Felice I. (Dumas) 1977 (VR6) 5kép+tartalom

EuroSky Távirányító (SR 401) rendben működik

Otthon 2002/11. szám November (melléklettel& #41;

Sportőrület (Simpsons) Tesco Hűtőmágnes Album (2014) Ver. 2

Nokia 2626 (Ver. 14) 2006 (lekódolt) teszteletlen, sérült

Zsubiabá (Jorge Amado) 1978 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

A Lord és a Korona (Vásárhelyi Miklós) 1977 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Bovaryné (Gustave Flaubert) 1963 (7kép+tartalom )

Hálózati Táp 4. 5V 0. 6A 2. 7W (GQ07-045060-D G) tesztelve

Marklin Katalógus 1992D (Német nyelvű)

Ferde Fák (Pongrácz György-Kincses György) 1971 (9kép+tartalom )