Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 20.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 5 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13641)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 792

Gloriett a Hullának (Agatha Christie) 1987 (8kép+tartalom )

Hullámtörők (Kolozsvári Grandpierre Emil) 1978 (7kép+tartalom )

Galaktika 1988/12 (99. szám) 6kép+tartalom

Solutions Pre-Intermediate Workbook CD (2012) Ver. 2

Negyedik Típusú Találkozások (Hargitai Károly) 1990 (5kép+tartalom )

Az Ideális Nő (Courtney Henke) 1993 (8kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2012 Március (v1) 2képpel

Nokia E50 (2006) Felhasználói Kézikönyv (Magyar)

Asterix - Caesar Ajándéka (kb. 1987) képregény

Sánta Szabadság (Gábor Miklós) 1997 (átkötött) 8kép+tartalom

Románc 2002/1. Miért Kínzol? (Leni Behrendt) 3kép+tartalom

Honda Kipufogó Dob (sérült, bontott)

Ablak Kilincs (Ver. 1) Alu 15cm

Szemtelen Szívtipró (Hilary Cole) 1992 (8kép+tartalom )

Nokia Alkatrész (Ver. 1)

General Communication Skills and Exercises (1996) 6kép+tartalom

IDE HDD Kábel (Ver. 8) teszteletlen

Mini USB Töltőkábel USB-s Ver. 22 (150cm) tesztelve

Ericsson Hálózati Töltő (402 0050-BV) Ver. 1 (sérült, tesztelve)

Karácsonyi Kifestő (Boani Kft. )