Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 20.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 10 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13632)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 791

Kulcstartó (Ver. 2) Bali (festett fa)

Egy Marék Arany (John Steinbeck) 1958 (9kép+tartalom )

Sony Video Táv (RMT-V256) rendben működik

Időjárás Állomás (Ver. 3) IAN273643 (2016) hiányos, működik

A Védőirat (Bólya Péter) 1981 (8kép+tartalom )

Tanulj Szórakozva Pogóval - Ellentétek (2009)

Dormeo Plüss Maci 20cm

Történelem 9. Munkafüzet (2016) 7kép+tartalom

Hajnalban Elhallgat a Csalogány (Elsa Triolet) 1972 (5kép+tartalom )

Bianca 92. Asszony Utánvéttel (Judith Mcwilliams) 1998 (romantikus 1;

Hajsütő Vas Scarlett SC-1062 (2011) sérült, hiányos, teszteletlen

Eggyéválás (Whitley Strieber) 1991 (6kép+tartalom )

A Glasenapp-ügy (Stefan Heym) 1964 (foltmentes 1; 3kép+tartalom

Autó-Motor 1977/4 (Ford Fiesta, Csonka János)

Playmobil Katalógus 2006 (Magyar) Ver. 2 (borítóhiányos )

Három Regény (Jókai Mór) 1973 (megkímélt) ; 7kép+tartalom

Bianca 108. Mostantól Másképp (Modean Moon) 2000 (romantikus 1;

ConCorde 915 (kb. 2004) Üres Doboz

Romana 1996/4 Nyáridei Különszám (v4) 3kép+tartalom

Gyufás Doboz (Ver. 1) Budafoki Szervíz (kb. 1984)