Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 12.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 23 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13540)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 780

A Lézengő (Lugossy Gyula) 1972 (9kép+tartalom )

A WORD 5. 5 Használata (Szabadhegyi Csaba) 1992 (6kép+tartalom )

Albérlet a Síp Utcában (Szilvási Lajos) 1982 (foltmentes 1; 10kép+tartal

Janine 16. A Pillanat Műve (Bev Melone) 1992 (8kép+tartalom )

Kósza Népség (Howard Spring) 1943 (8kép+tartalom )

Júlia 121. Hamisítatlan Szenvedély (Kristy Mccallum) v2 (2kép+tartalom

Csíkos Pulcsi Garmadával (Christine Nöstlinger) 1994 (5kép+tartalom )

A Végső Probléma (1984) VCD

iPhone 5 és 5S Tok (Ver. 5) új (műanyag fehér figurás) ár. -/db

Kína Különleges Körzete 1942-1945 (P. P. Vlagyimirov) 1976 (6kép+tartal

Kegyetlenség/Próba idő (Pavel Nyilin) 1975 (5kép+tartalom )

A Boldogtalan Kolibri (Dél-amerikai Indián Legendák és Mesék) 1957

Nokia 2323c-2 (Ver. 7) 2009 (lekódolt) teszteletlen

Magnókazetta (Ver. 35) Sony EF 90 (teszteletlen& #41;

Tiffany 123. Mindenki Párra Lel (Kate Hoffmann) 2000 (2kép+tartalom )

Borostyán 2 (Angelica Montemaggiore) 1995 (3kép+tartalom )

Daphnisz és Khloé (Longosz) 1975 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Autó Motor 1995/9 (10kép+tartalo m)

Nokia 2626 (Ver. 14) 2006 (lekódolt) teszteletlen, sérült

Fantastico Italiano 2. (1991) kazetta (teszteletlen& #41;