Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 4 óra
2026. Jan. 10. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13326)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 14:05
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 14:05
Termék megtekintve: 769

Magyar Mesék 5. (CD-ROM) jogtiszta (kód nélkül)

Thomson Táv (ROC4228) hibás

Ezermester Kiskönyvtára 17. Ügyes Kézzel (1978) 8kép+tartalom

Játék Repülő 2db F-14 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Romana 145. Átlátok Rajtad (Sara Craven) v2 (romantikus 1;

McDonald's Játék (Ver. 13) Ugly Dolls (2019) bontatlan

Júlia 69. Férjhez Megy a Mama (Betty Neels) 1994 (romantikus 1;

Haza és Haladás (Fekete Sándor) 1985 (10kép+tartalo m)

Eposzok (Diákkönyvtár& #41; 1972 (sérült) 8kép+tartalom

A Thibault Család I-III. (Roger Martin du Gard) 1978 (28kép+tartalo m)

Story 1999/52. szám (6kép+tartalom )

Boldog Vérem (Ágh István) 1979 (9kép+tartalom )

Walt Disney - Coloring Book (Ver. 2) kb. 1988

Bianca 54. Meglelt Kincs (Barbara Bretton) 1995 (2kép+tartalom )

Disney Hercegnők 2005/9 Szerptember (poszterrel 1;

4x4 Magazin 2002/4 (10kép+tartalo m)

Headset (Ver. 8) Model 3031953 (teszteletlen& #41;

Autó Motor 1993/19 (10kép+tartalo m)

Romana 256. Nyomkereső (Karen Leabo) 2002 (6kép+tartalom )

Nokia 6020 (2004) 30-as (sérült)