Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 11.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 2 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13455)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 779

Gas Detector GD701 (hibásan működik)

Fortélyok a Konyhában (Tölli László) 1991 (8kép+tartalom )

Jók és Rosszak Iskolája (Soman Chainani) 2015 (8kép+tartalom )

Szilvia Exkluzív 17. Ez a Lány Csupa Tűz (Silvia Milius) 1993

Négy Fekete Koporsó (Frank Cockney) 1989 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Okos Nők Ostoba Választások (Connel Cowan-Melvyn Kinder) 1988 (8kép+ta

Ellenség a Házban (Irving Stone) 1980 (8kép+tartalom )

Játék Figura (Ver. 5) Tigris a Micimackóból

Siemens C65 (2004) User Guide (ENG-GER)

A Gulag Szigetcsoport I-II. (Alekszander Szolzsenyicin) 1989 (12kép+ta

Különös Testamentum (Hedwig Courths-Mahler) ; 1995 (7kép+tartalom )

Könyvtári Mérőke Thomas 60-130cm (2008) sérült

Topcom Butler 2900 Telefon Bázis (teszteletlen& #41;

Jane Eyre (1996) 2004 DVD (jogtiszta) ; újszerű

A Rejtekhely (Ken Follett) 1995 (5kép+tartalom )

Temetés Berlinben (Len Deighton) 1992 (viseltes) 3kép+tartalom

Atlas R 160 L Retro Számológép (kb. 1977) hibás (japán)

Sportoló Derrickek (Martinkó Károly) 1989 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Valses Famosos - Walzer (kazetta) teszteletlen

Szelek Szárnyán (Krista Janssen) 1993 (7kép+tartalom )