Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062191082

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 13 óra
2026. Febr. 09. 14:05

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13615)

A Törökverő (Darvas József) 1964 (viseltes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok foltosak főleg a széleken, üres előzéklapok foltosak, könyvtári volt
kívül a borító viseltes-foltos, lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1964 , 15.000 példány
Azonosító : Sz-204-h-6466
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 360 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 3 cm és 440gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság , Állami Nyomda (63.3078)
Eredeti ára : ??.-Ft

A magyar történelem nagy napjai elvenednek meg a regény lapjain. Hunyadi János a hőse, akinek alakja századok távlatából, soha nem halványulón él az utókor emlékezetében. Darvas József, mint minden realista író a kor társadalmi valóságának alapjairól közelíti és bontja ki hősének jellemét, rajzolja emberi portréját. Így lesz hiteles és követhető az az életút, melyet a királyi szolgálatban álló zsoldosvezér megtett a legméltóbb szolgálat - a haza, a nép ügyének vállalásáig. A törökverő az ifjúkortól egészen a nándorfehérvári hatalmas, európai jelentőségű győzelemig. Hunyadi János haláláig mutatja be a nagy hadvezér történetét. Darvas József a korismeret és a művészi tudatosság biztonságával válogat egy külső és belső zaklatottságtól dúlt korszak legsajátosabb jelenségei és figurái között. Ezzel az arányérzékkel tudja viszonylag kevés számú szereplővel is ábrázoni a társadalmi erőket teljes összetettségében - a zsarnokoskodó főurakat, az egyház hatalmasságait és az egyszerű jobbágyokat. Az író tartózkodik minden hatáskeltő külső színezéstől, mesterséges bonyadalma, történeti pletykák tetszetős olcsóságától. Szándékolt egyszerűséggel idézi a XV. század cseppet sem derűs, babonás hiedelmek és eretnek mozgalmak között hányódó, az álandó török támadástól és a földesúri kegyetlenségtől sanyargatott népéletet.

imgbox.com/g/YcuJjzA0M1

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 14:05
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 14:05
Termék megtekintve: 790

Első Könyvem az Állatokról és Kicsinyeikről (Alexandra) ; 1994

Reader's Digest Válogatás 1997/4 Április (4kép+tartalom )

Égtájak 1971 - Öt Világrész Elbeszélései (1971) 7kép+tartalom

Samsung (TS-H552) 2005 DVD Drive (IDE) teszteletlen

Kalózhercegnő (Edith P. King) 1994 (7kép+tartalom )

A Bestia Képmása (Philip José Farmer) 1992 (8kép+tartalom )

Tamashi WD300 Diktafon (hibásan működik)

Hölgykommandó (Robert Ludlum) 1990 (8kép+tartalom )

Az Óvodai Nevelés Programja (1976) viseltes (8kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 96) GoldStar CD Gallery I 90 (teszteletlen& #41;

Tűzoltó Palack (Ver. 2) Porral Oltó (1999)

Vektor (Robin Cook) 1999 (8kép+tartalom )

Turbo Pascal 6. 0 (Angster Erzsébet-Kertész László) 1993 (8kép+tartalom

Lóerő 2007/1 (168. szám) 4kép+tartalom

Lesz-e Bárka? (Novellák) 1985 (7kép+tartalom )

Fa Men Kisrádió (kb. 1992) hiányos (rendben működik)

Alcatel Autós Töltő (311/511/512&# 41; új

Mesterkukta 21. szám (1991/10) 6kép+tartalom

Benjamin az Elefánt Megmenti az Óvodát (2004) foltmentes (7kép+tartalo

Névjegykártya miniCD-s Redifon (sérült)