Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

A Történelem (Elsa Morante) 2012 (újszerű) 10kép+tartalom Termékkód: 1062312459

Fixár: 3.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 19 nap, 24 perc
2026. Febr. 12. 14:44

3.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13628)

A Történelem (Elsa Morante) 2012

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadás Éve : 2012
Eredeti címe : La Storia
Nyelve : Magyar , fordította: Zsámboki Zoltán
Azonosító : ISBN 978 963 07 9472 5
Típus : filmregény
Oldalak száma : 804 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15.5 x 5.5 cm és 825gramm
Készítette : Alföldi Nyomda Zrt. , Debrecen
Eredeti ára : 3900.- Ft

Ida Ramundo egy anarchista érzelmű calabriai tanító és egy padovai zsidó asszony korán elárvult és korán megözvegyült lánya. Tanítónő egy római iskolában. Kamasz fiával, a zsidó származásáról mit sem sejtő, lelkes fasiszta Ninóval éppen akkor marad magára, amikor a legnagyobb szüksége volna védelemre: az Olaszországban is életbe lépő faji törvények idején. S minthogy a baj nem jár egyedül, Idát teherbe ejti egy román átutazó részeg náci, egy gyengédségre vágyó gyerekkatona. Az asszony törékeny idegrendszere a háborúval, a nélkülözéssel, a hontalansággal, a bujkálással járó nehéz próbatételek során lassan felőrlődik - sorsa nyilvánvalóan eleve meg van pecsételve, kisember nem nyerhet háborút. Elsa Morante regénye egy évszázad lírai és drámai elemekkel átszőtt epikus krónikája, megrendítő jelképes történet egy családról, amelyben ember, állat és eszme csak nyomorult gyalog egy „TÍZEZER ÉVE TARTÓ BOTRÁNY", a történelem sakktábláján.
Elsa Morante száz éve született. A XX. századi olasz irodalom kiemelkedő prózaírójaként vonult be a világirodalom történetébe. Ebből a regényéből Luigi Comencini - Claudia Cardinale főszereplésével - emlékezetes filmet rendezett.

Tartalomjegyzék(SKjavítva) :
19** 9
1941 95
1942 141
1943 171
1944 351
1945 433
1946 465
1947 581
19** 779
Jegyzetek 791
Tartalom 793

imgbox.com/g/SHNxMwJcz7

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 14:44
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 14:44
Termék megtekintve: 331

Ezermester Kiskönyvtára 1. Háztartási Javítások (1961) 8kép+tartalom

Istenkísértés (Linda Taylor) 1990 (5kép+tartalom )

Holtvágányon 1950-1956 (Szakasits Klára) 1987 (5kép+tartalom )

IV. Henrik II. kötet (Heinrich Mann) 1979 (8kép+tartalom )

Handel - Wassermusik Suite 1 (kazetta) teszteletlen

Általános Társadalomföldrajz (2001) 7kép+tartalom

A Görög Kultúra (M. Croiset) 1940 (10kép+tartalo m)

PCI Modem RHI/RSI Series CD (2000) teszteletlen

Stempo Női Karóra (kb. 1981) rendben működik

Video Távirányító (RC37) sérült (teszteletlen& #41;

A Loch Ness-i Tó Titka (1993) VHS (jogtiszta) ; teszteletlen

Samsung Adatkábel (Ver. 2) PCB200BSE (120cm) teszteletlen

Nokia Headset (HDS-3) Ver. 4 (rendben működik)

Cicc Macska Magazin 2015/3 (poszterral 1; 7kép+tartalom

Gasztronómiai Kalandozások Európában (Halász Zoltán) 1980 (viseltes)

A Fegyelmezett Személyiség Kialakítása (Kozéki Béla) 1983 (5kép+tartal

Az Angyal - A Két Gyémánt Nyakék (1967) VCD

Csupafül és a Tojásrablók (Gisela Fischer) 1993 (4kép+tartalom )

A Vöröslámpás Ház (Hunyady Sándor) 1958 (szétesik) 5kép+tartalom

Visszatérés - A Reinkarnáció Tudománya (1990) 5kép+tartalom