Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 13.

A Történelem (Elsa Morante) 2012 (újszerű) 10kép+tartalom Termékkód: 1062312459

Fixár: 3.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 óra 25 perc
2026. Jan. 13. 14:43

3.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13558)

A Történelem (Elsa Morante) 2012

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadás Éve : 2012
Eredeti címe : La Storia
Nyelve : Magyar , fordította: Zsámboki Zoltán
Azonosító : ISBN 978 963 07 9472 5
Típus : filmregény
Oldalak száma : 804 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15.5 x 5.5 cm és 825gramm
Készítette : Alföldi Nyomda Zrt. , Debrecen
Eredeti ára : 3900.- Ft

Ida Ramundo egy anarchista érzelmű calabriai tanító és egy padovai zsidó asszony korán elárvult és korán megözvegyült lánya. Tanítónő egy római iskolában. Kamasz fiával, a zsidó származásáról mit sem sejtő, lelkes fasiszta Ninóval éppen akkor marad magára, amikor a legnagyobb szüksége volna védelemre: az Olaszországban is életbe lépő faji törvények idején. S minthogy a baj nem jár egyedül, Idát teherbe ejti egy román átutazó részeg náci, egy gyengédségre vágyó gyerekkatona. Az asszony törékeny idegrendszere a háborúval, a nélkülözéssel, a hontalansággal, a bujkálással járó nehéz próbatételek során lassan felőrlődik - sorsa nyilvánvalóan eleve meg van pecsételve, kisember nem nyerhet háborút. Elsa Morante regénye egy évszázad lírai és drámai elemekkel átszőtt epikus krónikája, megrendítő jelképes történet egy családról, amelyben ember, állat és eszme csak nyomorult gyalog egy „TÍZEZER ÉVE TARTÓ BOTRÁNY", a történelem sakktábláján.
Elsa Morante száz éve született. A XX. századi olasz irodalom kiemelkedő prózaírójaként vonult be a világirodalom történetébe. Ebből a regényéből Luigi Comencini - Claudia Cardinale főszereplésével - emlékezetes filmet rendezett.

Tartalomjegyzék(SKjavítva) :
19** 9
1941 95
1942 141
1943 171
1944 351
1945 433
1946 465
1947 581
19** 779
Jegyzetek 791
Tartalom 793

imgbox.com/g/SHNxMwJcz7

Árverés kezdete: 2025. Dec. 14. 14:43
Árverés vége: 2026. Jan. 13. 14:43
Termék megtekintve: 319

Winnetou (1983) képregény

Reader's Digest Válogatott Könyvek 1998 (7. kötet) foltmentes (9kép+tar

Fizika 8. Munkafüzet (2018) 6kép+tartalom

Mozart - Premium CD (2006) karcmentes, újszerű (Reader's Digest)

Hálózati Táp 1. 5V-12V (Somogyi) MW S9211GS (tesztelve) ;

Ördöglyuk (Berkes Péter) 1969 (sérült) 9kép+tartalom

Turbo Pascal 6. 0 (Angster Erzsébet-Kertész László) 1993 (8kép+tartalom

Kémvilág Magyarországon (Takáts Sándor) 1980 (szétesik) 6kép+tartalom

A Rézmetsző Háza (H. Lányi Piroska) 1969 (8kép+tartalom )

Akik a Harmadik Évezredben Szabadulnak (Schmidt Attila) 1990 (8kép+tar

Telefonkagyló Alkatrész (Ver. 7) 1970-es évek

Tiffany 103. Hátra Arc (Dixie Browning) 1998 (romantikus 1;

Fresh Hits 98 (2db-os kazetta) 1998 (teszteletlen& #41;

A Világ Legszebb Meséi - Hófehérke és Más Mesék (1995) 5kép+tartalom

A Menedzser Magányossága (Montalbán) ; 1987 (5kép+tartalom )

Vodafone Kártya (SIMkártya nélkül) Ver. 1

A Szeretetgyógyászat Kiskönyve (Kathleen Keating) 1998 (8kép+tartalom )

Trekker (2. 0A) Golyós Egér (PS2) teszteletlen

Szép Lak 1998/10. szám Október (6kép+tartalom )

Vadászkalandok Vad Tájakon (Földes László) 1987 (8kép+tartalom )