Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

A Történelem (Elsa Morante) 2012 (újszerű) 10kép+tartalom Termékkód: 1062312459

Fixár: 3.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 20 óra
2026. Febr. 12. 14:44

3.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13622)

A Történelem (Elsa Morante) 2012

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadás Éve : 2012
Eredeti címe : La Storia
Nyelve : Magyar , fordította: Zsámboki Zoltán
Azonosító : ISBN 978 963 07 9472 5
Típus : filmregény
Oldalak száma : 804 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15.5 x 5.5 cm és 825gramm
Készítette : Alföldi Nyomda Zrt. , Debrecen
Eredeti ára : 3900.- Ft

Ida Ramundo egy anarchista érzelmű calabriai tanító és egy padovai zsidó asszony korán elárvult és korán megözvegyült lánya. Tanítónő egy római iskolában. Kamasz fiával, a zsidó származásáról mit sem sejtő, lelkes fasiszta Ninóval éppen akkor marad magára, amikor a legnagyobb szüksége volna védelemre: az Olaszországban is életbe lépő faji törvények idején. S minthogy a baj nem jár egyedül, Idát teherbe ejti egy román átutazó részeg náci, egy gyengédségre vágyó gyerekkatona. Az asszony törékeny idegrendszere a háborúval, a nélkülözéssel, a hontalansággal, a bujkálással járó nehéz próbatételek során lassan felőrlődik - sorsa nyilvánvalóan eleve meg van pecsételve, kisember nem nyerhet háborút. Elsa Morante regénye egy évszázad lírai és drámai elemekkel átszőtt epikus krónikája, megrendítő jelképes történet egy családról, amelyben ember, állat és eszme csak nyomorult gyalog egy „TÍZEZER ÉVE TARTÓ BOTRÁNY", a történelem sakktábláján.
Elsa Morante száz éve született. A XX. századi olasz irodalom kiemelkedő prózaírójaként vonult be a világirodalom történetébe. Ebből a regényéből Luigi Comencini - Claudia Cardinale főszereplésével - emlékezetes filmet rendezett.

Tartalomjegyzék(SKjavítva) :
19** 9
1941 95
1942 141
1943 171
1944 351
1945 433
1946 465
1947 581
19** 779
Jegyzetek 791
Tartalom 793

imgbox.com/g/SHNxMwJcz7

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 14:44
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 14:44
Termék megtekintve: 321

Datenrekorder Profex DR1000 (Commodor 64) hibás, sérült

Keserű Mandula (Palotai Boris) 1977 (8kép+tartalom )

Földrajz 9. Tankönyv (2016) foltmentes (7kép+tartalom )

A Barlanglakó (Jorn Lier) 2022 (8kép+tartalom )

A Jelszó (Jurij Szotnyik) 1981 (10kép+tartalo m)

A Szerencsét Hozó Almásderes (Karl May) 1988 (foltmentes 1; 5kép+tartalo

Szemtelen Szívtipró (Hilary Cole) 1992 (8kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 12) TDK D90 (teszteletlen& #41;

VW Audi Fűtés Állító Motor (740220460F 1; bontott, teszteletlen

Cipő Polírozó kb. 1999 (használt) Made in Austria

Számológép Council (hibásan működik)

Ének-Zene 2. Tanköny (2016) 8kép+tartalom

LEGO Leírás 31008-2 (2013) 6036301/6036302

D'Herquancy Grófné (Daniel Lesueur) 1928 (szétesik, viseltes) 8kép+tart

Magnókazetta (Ver. 97) Sony CD-a 90 (chrome) teszteletlen

Varázslatos Hargita-Szász Endre Ifjúsága (Pálfalvi Nándor) 1990 (5kép+

A Javíthatatlan Javító (Szántó György) 1961 (8kép+tartalom )

Anyu, Apu, Segíts! (Szamosi Tamás) 1987 (5kép+tartalom )

Microsoft Biztonsági Eszközkészlet 3 (CD) 2002 (jogtiszta) ;

HP Hálózati Táp 0957-2231 (32/16V 375/500mA) rendben működik