Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Máj 16.

A Világ Fővárosai (1986) sérült (8kép+tartalom) Termékkód: 1062320077

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 21 óra
2024. Jún. 09. 22:21

800 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10674)

A Világ Fővárosai (1986) sérült

belül szép állapotú, foltokat nem láttam
borító sérült-javított és belül levált a kötésről, ott is javított
gerince kívül hiányos, borító belül firkált

Kiadó : Kossuth Könyvkiadó (4225)
Kiadás Éve : 1986
Nyelve : Magyar , előszó: Probáld Ferenc
Azonosító : ISBN 963 09 2873 6
Típus : helytörténet, földrajz, ismeretterjesztő
Oldalak száma : 408 oldal a borítóval együtt
Mérete : 28.5 x 19 x 3 cm és 1010gramm
Készítette : Kossuth Nyomda , Budapest (86.0490)
Eredeti ára : 250.- Ft

Földünk politikai térképe az utóbbi három-négy évtizedben óriásit változott. Ahol századunk derekán még a brit birodalom rózsaszín vagy a francia gyarmatok lila színfoltjai hivalkodtak, ott tucatjával jelentek meg az alkotmányjogilag független államok, s az újságolvasó, tévénéző millióknak újabb meg újabb ország- és városnevekkel kellett megismerkedniük. A gyarmati rendszer felbomlásának legviharosabb és leglátványosabb szakasza a hetvenes évekre lezárult. A hajdani világbirodalmak roncsaiként ma már szinte csak néhány kis szigetcsoport áll a régi gyarmattartók uralma alatt, s ezek függetlenné válása legfeljebb pár apró egzotikus színfolttal gazdagíthatja még a politikai térkép palettáját. E könyv kéziratának lezárásakor - 1986 májusában - nem kevesebb, mint 169 szuverén állam osztozik a szárazföldeken és a világtengeren." Ez természetesen ugyanennyi főváros létezését is jelenti. Kötetünk célja éppen e jogilag is kiemelt helyzetű, a politikai életben vezető szerepet játszó településeknek, a világ 169 fővárosának minél teljesebb körű és színesebb bemutatása.

Abu Dhabi 9
Accra 10
Addisz-Abeba 11
Áden 13
Algír 15
Amman 19
Amszterdam 20
Andorra la Vella 24
Ankara 26
Antananarivo 29
Apia 31
Asunción 32
Athén 33
Bagdad 38
Bamako 42
Bandar Seri Begawan 43
Bangkok 43
Bangui 47
Banjul 48
Basseterre 48
Bécs 49
Bejrút 56
Belgrád 58
Belmopan 62
Berlin 63
Bern 68
Bissau 72
Bogotá 73
Bonn 74
Brasília 78
Brazzaville 82
Bridgetown 83
Brüsszel 85
Budapest 88
Buenos Aires 95
Bujumbura 99
Bukarest 100
Canberra 105
Caracas 107
Castries 109
Colombo 111
Conakry 112
Dakar 114
Dakka 115
Damaszkusz 116
Dar es Salaam 119
Delhi 121
Doha 125
Dublin 126
Dzsakarta 128
Dzsibuti 131
Gaborone 133
Georgetown 134
Guatemala 135
Hanoi 138
Harare 141
Havanna 143
Helsinki 148
Honiara 152
Iszlámábád 153
Kabul 154
Kairó 156
Kampala 162
Kartúm 163
Katmandu 164
Kigali 166
Kingston 167
Kingstown 169
Kinshasa 170
Koppenhága 171
Kuala Lumpur 176
Kuvait 178
Lagos 180
La Paz 181
Libreville 183
Lilongwe 184
Lima 185
Lisszabon 188
Lomé 192
London 193
Luanda 200
Lasaka 202
Luxemburg 203
Madrid 205
Malabo 210
Male 211
Managua 212
Manama 215
Manila 216
Maputo 219
Maseru 220
Maszkat 221
Mbabane 222
Mexikóváros 223
Monaco 228
Monrovia 231
Montevideo 232
Moroni 234
Moszkva 235
Muqdisho 243
Nairobi 244
Nassau 245
N'Djamena 246
Niamey 247
Nicosia 248
Nouakchott 250
Nuku'alofa 251
Oslo 251
Ottawa 254
Ouagadougou 257
Panama 258
Paramaribo 261
Párizs 262
Peking 271
Phenjan 278
Phnom Penh 280
Port-au-Prince 283
Port Louis 284
Port Moresby 285
Port of Spain 287
Porto Novo 288
Prága 289
Praia 294
Pretoria 295
Quito 297
Rabat 300
Rangun 303
Reykjavík 306
Rijád 307
Róma 308
Roseau 314
Saint George's 315
Saint John's 316
San José 317
San Marino 319
San Salvador 321
Santiago 323
Santo Domingo 324
Sao Tomé 326
Stockholm 327
Suva 332
Szanaa 332
Szingapúr 334
Szófia 337
Szöul 342
Tarawa 344
Tegucigalpa 344
Teherán 346
Tel-Aviv-Jaffa 349
Thimbu 353
Tirana 354
Tokió 355
Tripoli 361
Tunisz 363
Ulánbátor 367
Vaduz 370
Valletta 371
Varsó 372
Vatikánváros 377
Veiaku 379
Victoria 379
Vientiane 380
Vila 381
Washington 381
Wellington 387
Yamoussoukro 390
Yaoundé 390
Yaren 391
Országok szerinti mutató 393
Tartalom 395

imgbox.com/g/jFsUIvAdYm

Árverés kezdete: 2024. Máj. 10. 22:21
Árverés vége: 2024. Jún. 09. 22:21
Termék megtekintve: 102

Nokia E50 Gyári CD (2006)

Kingmax DDR1 400MHz 256MB RAM (Ver. 2) teszteletlen

Gyermekeink Ételei (Langfelder Magda) 1979 (Gasztronómia& #41; 6kép+tartalo

Kettős Játék (Francine Pascal) 1990 (8kép+tartalom )

Nokia 2600 (Ver. 2) 2004 (sérült, hibás, hiányos)

Vadnyugati Idill (Ella Assuana) 1992 (8kép+tartalom )

IBUSZ (térkép) 1988

Vonattal a Föld Körül (Magyar Könyvklub) 1995 (Útikönyv) 9kép+tartalom

Elemlámpa Galaxy Mark II (újszerű) kb. 1992 (3-funkciós 1;

Jane Eyre (1996) 2004 DVD (jogtiszta) ; újszerű

Júlia 1995/1 Anyák Napja Különszám v3 3db Romantikus (3kép+tartalom )

A Holdfény-Rend Lovagja (Adam Bahdaj) 1975 (szétesik) 8kép+tartalom

A Bükk Hegység Turistatérképe (1958)

Kacajhullám 2004 (78. szám) foltmentes

TV Könyv (1987) 7kép+tartalom

Kóma (Robin Cook) 1988 (5kép+Tartalom )

Jenny Treibel / Stine (Theodor Fontane) 1977 (foltmentes 1; 8kép+tartalo

Jézusfaragó Ember (Nyirő József) 1937 (10kép+tartalo m)

Júlia 1995/4 Különszám v2 3db Romantikus (2kép+Tartalom )

Hálózati Adapter Kábelja Dugóval (Ver. 2) 190cm (teszteletlen& #41;