Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

Az Udvari Ember (Baldassare Castiglione) 1940 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062246813

Fixár: 10.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 26 nap, 14 óra
2024. Ápr. 24. 22:12

10.000 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10260)

Az Udvari Ember (Baldassare Castiglione) 1940

belül szép állapotú és foltmentes
kívül a gerinc kopottas, lapélek enyhén pöttyözötten foltosak, előzéklapon bejegyzés van
(a könyvben hibásan írták a szerző nevét: Baldassare Castiglioni)

Kiadó : Franklin-Társulat , Budapest
Kiadás Éve : 1940 de nincs benne forrás: oszk.hu
Eredeti címe : Il cortegiano (forrás: oszk.hu)
Nyelve : Magyar , fordította: Gróf Zichy Rafaelné
Oldalak száma : 392 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 4 cm és 710gramm
Készítette : Franklin-Társulat Nyomdája
Eredeti ára : ??.-

Baldassare Castiglione (1478-1529) műve talán a legfontosabb olyan kézikönyv az újkori európai művelődéstörténetben, amely a modern ember nevelésére irányul. Rendkívüli hatását mutatja tartós utóélete, hiszen első kiadásától (1528) a francia forradalomig az egyik leggyakrabban megjelentetett és legtöbb nyelvre lefordított kiadvány, és szinte minden európai nyelven mindmáig megjelentetik. Nem csupán viselkedési kódex, és nem is csak a reneszánsztól a francia forradalomig fénykorát élő udvari kultúra társadalomrajza. A társas életben minden körülmények között fesztelen könnyedséggel helytálló és sikert arató, kellemes-szellemes ember időben és térben egyfolytában érvényes etikai és esztétikai modellje. Az antik irodalomban és filozófiában gyökerező reneszánsz alapmű: nemcsak erkölcsfilozófia, retorikatan, viselkedési kézikönyv, de egyben a modern ember művelődésének a tükre. A dialógus formában megírt könyv az urbinói udvarban, a 16. század elején, művelt urak és hölgyek között zajló beszélgetéseket eleveníti fel. Egy kor látlelete, amely egyúttal minden korban érvényes kérdésfelvetések és sokoldalúan megadott válaszok szórakoztató foglalata. Az Udvari ember az itáliai reneszánsz korának megismeréséhez nélkülözhetetlen forrás.
Ha Rimini felől haladunk Urbino irányában, az út egyik kanyarulatánál váratlanul merőleges sziklatömb emelkedik, melynek tetején élesen belerajzolódnak az égbe egy várkastély nemes körvonalai. Erről az oldalról semmiféle út sem vezet felfelé és az ember szinte meghökkenve tűnődik, miképpen lehetett ott fenn építkezni és kik lehettek az emberek, akik e meredek sziklatetőn emelték a renaissance egyik legtisztább stílusú palotáját? Urbino elé értünk. Az út újabb kanyarulattal megkerüli a sziklát és szerpentinvonalban emelkedik a várkastély felé. Leírhatatlanul előkelő látvány tárul szemünk elé. A harmonikusan komoly főtér egyik oldala a hercegi palota, a quattrocento e remekműve ; kapuján áthaladva, szinte csodálkozunk, hogy oszlopos-árkádos udvarában nem találkozunk a renaissance embereivel, akik vadászatra vagy tornára indulnak. Néma csend mindenütt. A főlépcső fordulóján ott áll a nagy condottiere, Federico da Montefeltre szobra. Ő volt a várkastély építője, a hercegség ura; ha ablakából kinézett, onnét a magasból áttekinthette a lábai alatt elterülő birodalmát, melyen keresztülhúzódnak ezüst szalagként a Foglia és a Metauro vizei...

Gróf Zichi Rafaelné: Előszó 5
Ajánlás: Főtisztelendő és nagyságos Don Michel de Silva úrnak, Viseo püspökének 17
Első könyv 25
Második könyv 103
Harmadik könyv 212
Negyedik könyv 298
Baldassare Castiglioni kortársai 376
Tartalom 383

imgbox.com/g/8a9BITfEcW

Árverés kezdete: 2024. Márc. 25. 21:05
Árverés vége: 2024. Ápr. 24. 22:12
Termék megtekintve: 345

Júlia 99. Túlvilági Üzenet (Susan Napier) 1995 (romantikus 1;

Júlia 153. Kötélhúzás (Lynne Graham) v3 (romantikus 1;

Nincsen Ördög / Eget Vívó Asszonyszív (Jókai Mór) 1962 (8kép+tartalom )

Telefonkártya 1998/02 - Otthon (2képpel)

Sony Ericsson Xperia X8 (2010) Üres Doboz (Ver. 3) Dark Blue

Déltengeri Álmok (Elisabeth Beresford) 1992 (8kép+tartalom )

UFO Magazin 1996/9 Szeptember (60. szám) 6kép+tartalom

Orvosregények 5. Riadó a Baleseti Állomáson (Jörn Jörnberg) 1990 (6kép

Júlia 150. A Botrány Szele (Kathryn Ross) v2 (romantikus 1;

M30622MA-741FP (Mitsubishi 1; új (Single Chip 16-Bit Cmos Microcomputer)

Tűzoltó Palack (Ver. 1) Porral Oltó 25bar (1981)

BlackBerry Bold 9000 (2008) Üres Doboz

Tiffany 33. Forró Napok New Orleansban (Mary Lynn Baxter) 1992 v2

Reader's Digest Válogatás 2000/2 Február (6kép+tartalom )

Elemes Motoros Kütyü (Működik) barkács célokra Ver. 1

Vadászidény (David Osborn) 1997 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Worsted Fabric Hungarotex Budapest (embléma)

Romana 1992 Tavaszi Különszám v2 (2kép+Tartalom )

Nokia Headset (3110/8110) ; új

RCA Kábel (Ver. 8) 12dugós 2m (teszteletlen& #41;