Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Buda Visszavívásáról (Bél Mátyás) 1986 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062334823

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 15 nap, 8 óra
2026. Jan. 25. 00:34

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Buda Visszavívásáról (Bél Mátyás) 1986
megjelent Buda ostromának 300. évfordulójára
a fordítás Bél Mátyás Nottita Hungariae Novae Historico Geographica című művéből készült
fordította, a bevezetőt írta, a jegyzeteket és a glosszáriumot készítette Déri Balázs

szép megkímélt állapotú, foltokat nem láttam

kiadó : Zrínyi Katonai Könyv- és Lapkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1986 , 20.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 326 346 8 , 128(1431) Zi 1027-f-8687
típus : történelem
oldalak száma : 148 oldal a borítóval együtt
mérete : 18.5 x 12.5 x 1 cm és 160gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (2152.66-14-2)
eredeti ára : 26.- Ft

Bél Mátyás a XVIII. század Magyarországának Európa-szerte ismert polihisztora. Számos – nagyobbrészt latinul írott – műve közül a legmaradandóbb az országot vármegyék szerint bemutató Notitia Hungariae novae historico geographica (Az új Magyarország történeti és földrajzi ismertetése). E mű harmadik kötetében található a Buda 1686-os visszavívását elbeszélő fejezet, amely most, a 300. évfordulón jelenik meg először magyar fordításban.
Bél Mátyás kétéves gyermekként érte meg a magyarországi török uralom megszűntének kezdetét jelentő győzelmes budai ostromot. Az esemény fél évszázaddal későbbi felidézésekor két szempont vezette: a történeti hűség és a stílus méltósága. Gondosan szerkesztett, drámai erejű elbeszélésben eleveníti meg az ostrom napjainak légkörét, a sebesen pergő események török, császári és magyar résztvevőit.
Kötetünk lapjairól két évszázad tekint ránk, különleges szellemi élményhez juttatva a mai olvasót.

tartalomjegyzék :
Déri Balázs: Buda visszavívásának emlékezete 7
Bél Mátyás: Buda visszavívásáról 17
Függelék 111
Jegyzet 113
Glosszárium 117
tartalom 139

imgbox.com/g/k93tfVAkk4

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 26. 00:34
Árverés vége: 2026. Jan. 25. 00:34
Termék megtekintve: 194

Emil és a Detektívek (Erich Kastner) 1983 (8kép+tartalom )

Tiffany 2. Amire a Testünk Vágyik (Katherine Granger) v3 (2kép+tartalo

Genius SP-S105 PC Hangfal (megkímélt) ; rendben működik

El Camino - Az Út (Tolvaly Ferenc) 2005 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Játék Porszívó (hiányos) rendben működik

A Dzsungel Könyve (2001) újszerű

A Velencei Dózse Koronája (Steve Stevenson) 2016 (8kép+tartalom )

Bianca 120. Derült Égből (Cathy Gillen Thacker) 2001 (romantikus 1;

Garmin Graffiti 2 Palm Bőr Fedlap (2003)

A Hiszti-Szülők Kézikönyve (Fekete Barbara) 2008 (6kép+tartalom )

Trabant Alkartész (Ver. 1) Kilincs (TGL 48-33411) DDR

Régi Szabadkai Játékok (Petkovics Kálmán) 1983 (8kép+tartalom )

Fekete Villám (Dymphna Cusack) 1967 (viseltes) 8kép+tartalom

Vezéráldozatok (Kecskés János) 1990 (9kép+tartalom )

Nyakán a Hurok (Emile Gaboriau) 1982 (6kép+tartalom )

Tigrisnő (Jennifer Blake) 1997 (7kép+tartalom )

TSL NE555 (IC) új

VEGA 404 Radio (kb. 1978) hibás, sérült, hiányos, teszteletlen

3. Évezred 2012/5 Május (10kép+tartalo m)

RCA Toldó (Ver. 1) teszteletlen