Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 8.

Doktor Faustus (Thomas Mann) 1967 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062312121

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 5 óra
2026. Febr. 04. 07:42

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13361)

Doktor Faustus (Thomas Mann) 1967
Adrian Leverkühn Német Zeneszerző Élete - Elmondja Egy Barátja

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a sok lap alja hullámos, az 580.oldaltól a lapok alsó széle halványan foltos
kívül a felső lapélek foltosak, borító sarkai enyhén sérültek

Kiadás Éve : 1967 , 35.600 Példány
Eredeti címe : Doktor Faustus
Nyelve : Magyar , fordította: Szőllősy Klára
Azonosító : EU 73-C-6769
Oldalak száma : 648 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3.5 cm és 535gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (67.0014)
Eredeti ára : 34.- Ft

"Mintegy negyven esztendővel a regény írásának kezdete előtt, a Tonio Kröger idején jegyezte fel először, hogy foglalkoztatja a szifiliszes művész alakja, aki, mint Doktor Faust, szerződött az ördöggel; a szifiliszes fertőzés mámorító, zseniális művekre, inspiráló erőként hat, amíg a művészt el nem viszi az ördög, a paralízis. Már ebből a néhány sorból látható, hogy a német irodalomban oly nagy szerepet játszó Faust-téma milyen végletesen tragikussá formálódik Mann-nál jelentkezésének első pillanatától. A XVI. századi Faust-népkönyv, amint Engels írja, nem több, mint az elme hívságai ellen jámborságra intő boszorkányhistória. A felvilágosult Lessing Faust-vázlatában a csillapíthatatlan emberi tudásszomj jelenik meg; Goethénél a hasznos munka eszméjének képviselőjeként hagyjuk el a költemény második részének végén Faustot...
A kora regényét író, a német és a művész lét problémavilágát a fertőzés, a betegség jelképességébe oldó Mann hőse, Adrian Leverkühn a Goethe Faustjáéval éppen ellentétes utat jár meg; a világból a legszörnyűbb magányba zuhan, művészete pedig a nihil örvényének, reménytelenségének, embertelen, jéghideg közönyének kifejezője...
A modern zenéről...sok szó esik ebben a regényben. De... a zene voltaképpen csak mint a német polgárság hanyatlásának, bűnössé válásának egyik áttételesen jellemző motívuma, tünete jut megfelelő szerephez. A zene és egy muzsikus életútja a korral s a németséggel kapcsolatos mondandóit hordozó jelképrendszer forrása lett ebben a regényben."

imgbox.com/g/R6mHLeBxY1

Árverés kezdete: 2026. Jan. 05. 07:42
Árverés vége: 2026. Febr. 04. 07:42
Termék megtekintve: 487

Az Idő Fogságában (Marc Platt) 1993 (viseltes) 8kép+tartalom

Szivargyújtó Autóba (Ver. 1) LED-es (teszteletlen& #41;

Bianca 113. Fele Sem Igaz (Jacqueline Diamond) 2000 (romantikus 1;

Bella 12. Vegyél Férjül! (Judy Brown) 1993 (3kép+tartalom )

Régi Szép Idők (Ivan Olbracht) 1958 (8kép+tartalom )

Viharos Mennyország (Palotai Boris) 1964 (8kép+tartalom )

Boldog Margit (Kodolányi János) 1937 (8kép+tartalom )

ASUS P3B-F Alaplap SDRAM PC100 (1999) teszteletlen

Játék Mikrofon Elemes (hibás, teszteletlen)

Az Irattár Titka (Loriano Macchiavelli) 1987 (8kép+tartalom )

Blue System - Hello America (kazetta) teszteletlen

Fuji Fényképező (DL-8) sérült, hiányos, működik

Járj, Baba, Járj (Weöres Sándor) 1987 (5kép+tartalom )

Jehuda bar Simon (Kodolányi János) 1969 (9kép+tartalom )

Hogyan Lett Nagy Nő Anette? (Balázs Anna) 1987 (5kép+tartalom )

Alcatel Hálózati Töltő (3DS04423) Ver. 1 (12V 500mA) tesztelve

HP Deskjet 3900 series CD (2005) jogtiszta

Angry Birds Star Wars (Luke Skywalker) 2013 (20cm)

Öko Panna és Öko Palkó (2004) 2. kiadás

Hongkongi Kémháború és Más Kémtörténetek (1989) 5kép+tartalom