Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

Emlék és Folytatás (Passuth László) 1975 (megkímélt) 10kép+tartalom Termékkód: 1062304158

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 10 óra
2026. Febr. 12. 17:05

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Emlék és Folytatás (Passuth László) 1975

szép megkímélt állapotú
foltokat nem láttam, díszborító enyhén sérült

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1975
Azonosító : ISBN 963 15 0344 5 , SZ 2272-h-7577
Oldalak száma : 408 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 2.5 cm és 460gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.3312.66-14-1)
Eredeti ára : 48.- Ft

"1973 tavaszán - írja Passuth László - egy regénnyel, Zsigmond királyunk fél évszázadának summázásával, lezártam a hazai sors egy fejezetét. A történelmi regények szigorúbb folyamatossága, kronológiája után vágyódtam a forrásművektől függetlenebb történet megírására. Így találkoztam újból 1946 tavaszán megjelent regényemnek a Felhő és oázis-nak szereplőivel, hogy szinte három évtized távolságából építsem újra az 1945 és 1947 közötti évek budapesti és európai valóságát, mely számomra akkor megélt mindennap volt (és sok tragikus ágával viszonyult az előző esztendőkbe) de ma a fiatalabbak szemében mégiscsak inkább lezárt történelmi korszak. Két lány és két férfi sorsában próbáltam megállítani az időt, mint egy pillanatképben - az emlékek felvillantásával, a túlélt háborús napok felidézésével. A szereplők egyéni, nagyon változatos sorsa úgy borítja el - Istanbul, Budapest, Párizs és Nizza távlataiban a történelem romos tűzfalait, mint élő, árnyékban-napsütésben színt váltó repkény.
Minden, ami a regényben mint légkör, helyszín, külső világkép helyet kap, úgy ábrázoltam ahogyan megőrizte az emlékezet. Vizuális memóriám - remélem - nem hagyott cserben. Talán vissza tudtam idézni az 1945-47-es Budapestet, a maga hömpölygésében, szinte ellenállhatatlan sodrásával, materiális szegénységében, ám szellemi virágzásában. A bennem élő képek bőségesen áramlottak, viszontláthattam utcarészleteket éppúgy, mint barátok egykori arcát, ruhákat, újraszülető boltokat, az egyre jobban kivilágosodó várost, az emberi közösség újszerű szintéziseit."

imgbox.com/g/8lepdnMt7h

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 16:28
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 17:05
Termék megtekintve: 534

Júlia 1998/2 Anyák Napja Különszám (v2) 2kép+tartalom

Plüss (Ver. 24) Kölyökkutya

PC Guru 1998/3 (10kép+tartalo m)

Játék Repülő 2db F-14 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Goethe Antik és Modern (Pók Lajos) 1981 (újszerű) 9kép+tartalom

Romana 83. Szabad Vegyérték (Kristy Mccallum) 1995 (romantikus 1;

LG 42LB5500 típusú 2014-es TV (bontott) 2db Hangszóró

A Gyáva (Sarkadi Imre) 2001 (5kép+tartalom )

Mai Osztrák Elbeszélők (Dekameron) ; 1967 (5kép+tartalom )

Viktor Orbán (Áron Arnold Hidvégi) 2020 (újszerű) 8kép+tartalom

Nők Lapja Egészség 2018/4 Április (7kép+tartalom )

Sportlexikon I. (A-K) 1985 (8kép+tartalom )

A Vérfarkas Visszatér (Leslie L. Lawrence) 1992 (5kép+tartalom )

486 CPU Cooler Fan (Superred CHA4012AS) teszteletlen

A Három Testőr II. (Alexandre Dumas) 1957 (8kép+tartalom )

Spanyol Szóbeli Gyakorlatok (Seres Krisztina) 2018

BKV Havibérlet 2011 Február (2képpel)

Lakóépületek Tervezése (Reischl Antal) 1979 (9kép+tartalom )

Édes Anna (Kosztolányi Dezső) 1967 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

A Vég (Oltványi Ottó-Oltványi Tamás) 1990 (6kép+tartalom )