Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

Emlék és Folytatás (Passuth László) 1975 (megkímélt) 10kép+tartalom Termékkód: 1062304158

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 6 óra
2026. Febr. 12. 17:05

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Emlék és Folytatás (Passuth László) 1975

szép megkímélt állapotú
foltokat nem láttam, díszborító enyhén sérült

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1975
Azonosító : ISBN 963 15 0344 5 , SZ 2272-h-7577
Oldalak száma : 408 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 2.5 cm és 460gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.3312.66-14-1)
Eredeti ára : 48.- Ft

"1973 tavaszán - írja Passuth László - egy regénnyel, Zsigmond királyunk fél évszázadának summázásával, lezártam a hazai sors egy fejezetét. A történelmi regények szigorúbb folyamatossága, kronológiája után vágyódtam a forrásművektől függetlenebb történet megírására. Így találkoztam újból 1946 tavaszán megjelent regényemnek a Felhő és oázis-nak szereplőivel, hogy szinte három évtized távolságából építsem újra az 1945 és 1947 közötti évek budapesti és európai valóságát, mely számomra akkor megélt mindennap volt (és sok tragikus ágával viszonyult az előző esztendőkbe) de ma a fiatalabbak szemében mégiscsak inkább lezárt történelmi korszak. Két lány és két férfi sorsában próbáltam megállítani az időt, mint egy pillanatképben - az emlékek felvillantásával, a túlélt háborús napok felidézésével. A szereplők egyéni, nagyon változatos sorsa úgy borítja el - Istanbul, Budapest, Párizs és Nizza távlataiban a történelem romos tűzfalait, mint élő, árnyékban-napsütésben színt váltó repkény.
Minden, ami a regényben mint légkör, helyszín, külső világkép helyet kap, úgy ábrázoltam ahogyan megőrizte az emlékezet. Vizuális memóriám - remélem - nem hagyott cserben. Talán vissza tudtam idézni az 1945-47-es Budapestet, a maga hömpölygésében, szinte ellenállhatatlan sodrásával, materiális szegénységében, ám szellemi virágzásában. A bennem élő képek bőségesen áramlottak, viszontláthattam utcarészleteket éppúgy, mint barátok egykori arcát, ruhákat, újraszülető boltokat, az egyre jobban kivilágosodó várost, az emberi közösség újszerű szintéziseit."

imgbox.com/g/8lepdnMt7h

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 16:28
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 17:05
Termék megtekintve: 532

Tiffany 150. Andante (Pamela Burford) 2002 (2kép+tartalom )

Távirányító (Ver. 1) hiányos (rendben működik)

A Csendes Amerikai (Graham Greene) 1989 (3kép+tartalom )

Effi Briest / A Poggenpuhl Család (Theodor Fontane) 1981 (8kép+tartalo

Beltéri Lámpa (Ver. 1) Orosz 12V (12cm bontott)

A Book of Silence (Sara Maitland) 2009 (angol nyelvű)

BlackBerry 8700g (Ver. 21) 2006 (30-as)

Franco Solo 17. Gyilkosság Sacramentoban (1991) 6kép+tartalom

Autó-Motor 2010/9 (poszter: F1) 10kép+tartalom

Realmagic Digitalizáló Kártya (1999) teszteletlen

Tanga 26. Érzéki Mosolyod (Harriet Hawke) 1992 (8kép+tartalom )

A Történelem (Elsa Morante) 2012 (újszerű) 10kép+tartalom

Tiffany 94. Az Élet Írta (Barbara Boswell) 1997 (romantikus 1;

Gáztűzhely Kiegészítő (Ver. 1) Acél Platni 12cm

A Kristálytükör Meghasadt (Agatha Christie) 1978 (8kép+tartalom )

A Szigetvilág Varázslója (Ursula K. Le Guin) 1989 (5kép+tartalom )

Romana 228. A Kétezredik (Trisha David) 2001 (6kép+tartalom )

Naptár (Radnóti Miklós) 1975 (megkímélt) ; 10kép+tartalom

Környezetismereti Munkafüzet (Pirisi Jánosné) 1991 (8kép+tartalom )

Júlia 47. Fény a Sötétben (Miranda Lee) v1 (2kép+tartalom )