Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 11.

És Mégis Mozog a Föld I. (Jókai Mór) 1959 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062191073

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 18 óra
2026. Febr. 09. 13:41

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13505)

És Mégis Mozog a Föld I. (Jókai Mór) 1959
Ifjúsági Kiskönyvtár sorozat 44.kötet
csak az I.kötet (a mű négy kötetes)

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1959 elvileg de nincs benne forrás:oszk.hu , 100.000 példány
Azonosító : IK-44-47
Típus : ifjúsági regény 10 éven felülieknek
Oldalak száma : 268 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15 x 11 x 1.5 cm és 120gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (59.1824)
Eredeti ára : 4.-Ft

A nagy magyar elbeszélő e bőáradású társadalmi-történelmi regényéhez Galileitől kölcsönözte a címül szolgáló jeligét.. De nem a nagy olasz fizikus életére, hanem a magyar történelem egy olyan szakaszára alkalmazta azt, amelynek főkérdése, ha képletesen is, de ugyanaz volt, mint a Galilei-eré: mozog-e a föld, vagy egy helyben áll-e - haladjon-e a magyar nemzet, vagy aludja tovább romlásba vivő, halálos álmát. A XIX. század első évtizedei, majd a reformkor Magyarországa - ez az a keret, amelyben Jókai a hőseit mozgatja, s e hősökben nemcsak érdekes emberi sorsok hordozóit ismerhetjük meg, hanem a korszellem képviselőit, az akkori magyar valóság egy-egy darabjának megtestesítőit is. "Egy nyughatatlan embernek a történetét írom le - mondja előszavában Jókai -, aki meg akarta próbálni, hogyan lehetne az álló földet mozdulásra bírni. E küzdelemben őmaga összetört, semmivé lett, de mégsem tett le a hitről, hogy eppur si muove! - és mégis mozog a Föld!"

tartalomjegyzék (I.kötet) :
I. kötet
Ajánlás 3
Előszó 7
A Csittvári Krónika 9
A Rákóczi harangja 50
A furcsa patrónus 77
Hová vezettek a levelek? 104
Az édes otthon 141
A teátristák 178
Bálvándy 190
A sárga violák 214
Amit a patvaristák tanulnak 224

imgbox.com/g/rS77dzAYFL

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 13:41
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 13:41
Termék megtekintve: 733

Mi Kínaiak (Lin Yutang) kb. 1943 (Révai) 7kép+tartalom

IDE Floppy Kábel (Ver. 8) teszteletlen

Szerelmem, Nella (Adriana Trigiani) 2005 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

ASUS Xonar U5 (USB Hangkártya) rendben működik

Autós Tőltő PC-G400 (sérült) rendben működik

Csók Nem Hull az Égből (Usch Luhn) 2003 (3kép+tartalom )

Nyakpánt Karabínerrel (Ver. 11) Montekecsó 1968

A Rádiólokátor a Háború Szeme (Pálffy István) 1976 (6kép+tartalom )

Kerékpár Első Kerék (Ver. 6) 64. 5cm

Egy Jenki Arthur Király Udvarában (Mark Twain) 1980 (8kép+tartalom )

Matchbox MLB-90-25 (San Diego Padres Baseball Club) Bontatlan (1990)

Nokia 2610 (Ver. 8) 2006 (20-as) sérült

Smoby Star Party Magnós Zenegép (2002) sérült, hiányos, teszteletlen

Sztrogof Mihály (Jules Verne) 1966 (8kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 21) Maxell UR 60 (teszteletlen& #41;

Temetés Berlinben (Len Deighton) 1992 (viseltes) 3kép+tartalom

Bianca 85. Kár a Gőzért (Rita Clay Estrada) 1998 (romantikus 1;

Több Nyelven Beszélünk (Róna Tibor) 1966 (8kép+tartalom )

Tizenkettő: Nem Egy Tucat! (Vera Ferra-Mikura) 1968 (10kép+tartalo m)

A Tó Alatt (Stuart Woods) 1990 (5kép+tartalom )