Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 3.

Gabriela (Jorge Amado) 1982 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062256143

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 11 óra
2026. Jan. 28. 20:08

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13342)

Gabriela (Jorge Amado) 1982
Gabriela, Szegfű és Faháj - Egy Brazíliai Város Történetéből

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 86.950 példány
Eredeti címe : Gabriela, Cravo e Canela (1958)
Nyelve : Magyar , fordította: Szalay Sándor
Azonosító : ISBN 963 07 2364 6
Típus : filmregény
Oldalak száma : 438 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1410.66-14-2)
Eredeti ára : 45.- Ft

A világhírű brazil író életművében fordulónak tartják ezt a regényt: ezzel kezdődik pályájának harmadik és sikerekben leggazdagabb szakasza, melyet oly dús művészettel megalkotott művek fémjeleznek, mint A vén tengerész, Az éjszaka pásztorai és főleg a Flor asszony két férje. Itt, a Gabrielá-ban tűnik fel Amado új modora, amelyben az epés indulat a szelíd iróniának és a bővérű humornak adja át a helyét, de úgy, hogy ez nem gyengíti, hanem inkább hitelesíti azt a társadalombíráló kedvet és közéleti elkötelezettséget, amely Amado minden művét jellemzi. Ebben az élvezetes szerelmi történetben Gabriela, a szép félvér lány az anyaföld nyugalmát egyesíti magában a vihar szenvedélyességével, és nemcsak kitűnő szakácsnőnek, hanem fölülmúlhatatlan szeretőnek is bizonyul. "Botlása" után pedig szerelmesének, a gyöngéd bártulajdonosnak van ereje, hogy kesztyűt dobjon a kisváros maradi erkölcseinek, és a maga életén példázza, hogy temeti el a kibontakozó polgárosodás a hűbéri oligarchia és az ököljog világát.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/KIBx3pqKDp

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 20:08
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 20:08
Termék megtekintve: 561

RFT Alkatrész (Z-5602. 020) DDR (kb. 1977) bontatlan

Vörös Rózsa - Kedves Idegen (Noelle Berry McCue) 1990 (v1) 2kép+tartal

Szövegértés 3. Felmérő Füzet (Nagy Istvánné) 2000 (3. kiadás) újszerű

Multi Charger (akkutöltő) ; teszteletlen

Certo SL110 (DDR) kb. 1980 (újszerű)

Budavár Visszavétele (Barta János) 1985 (8kép+tartalom )

BKK Félhavibérlet Közoktatásban Tanulóknak 2015 Március (2képpel)

Autó Motor 1993/8 (10kép+tartalo m) Pannónia TLT250F

Tiffany 107. Azonos Hullámhosszon (Jennifer Crusie) 1998 (romantikus 1;

Mélytengeri Szörnyeteg (J. M. Morgan) 1992 (8kép+tartalom )

DIN Kábel (Ver. 9) 2m (teszteletlen& #41;

Szívhang 231. Békeidők (Leah Martyn) 2003 (2kép+tartalom )

Romana 1995/5 Júliusi Különszám (v2) 2kép+tartalom

Magnókazetta (Ver. 74) Sony FN90 (teszteletlen& #41;

Anyanyelvünk II. (Nagy J. József) 1991 (7kép+tartalom )

Lóerő 2006/14 (156. szám) autós magazin

Az Eltűnt Kézirat (Grandpierre Lajos) 1986 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Nokia 6110 (Ver. 6) 1998 (30-as) sérült

Második Daloskönyvem (Süle Ferenc) 2019 (6kép+tartalom )

Házi Praktika 2001/4. szám Április