Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Gulliver Utazásai (Jonathan Swift) 1992 (foltmentes) 7kép+tartalom Termékkód: 1062249867

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 7 nap, 6 óra
2024. Ápr. 26. 21:54

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10389)

Gulliver Utazásai (Jonathan Swift) 1992
Európa Diákkönyvtár sorozat

szép állapotú és foltmentes

Kiadás Éve : 1992
Eredeti címe : Gulliver's Travels
Nyelve : Magyar , fordította: Szentkuthy Miklós
Azonosító : ISBN 963 07 5442 8 , HU ISSN 1215-4989
Típus : ifjúsági kalandregény, filmregény
Oldalak száma : 440 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12 x 2 cm és 300gramm
Készítette : Sylvester-Print Kft. , Szombathely (92/7160)
Eredeti ára : 180.- Ft

A könyv minden idők legnagyobb és legsikerültebb szatirikus regénye. Lemuel Gulliver, seborvos, majd hajóskapitány bőrébe bújva Swift a korabeli (1725) divatos útleírások modorában adja elő hőse fantasztikus kalandjait; ironikusan hitelesiti féktelen mesélőkedvét köznapi adalékkal, hajónaplóadatokkal, tengerészszakzsargonnal, hogy országról országra haladva véresen kegyetlen szatírát adjon először csak a korabeli Angliáról, aztán egyre inkább, magáról az emberről és az emberiségről.
Gulliver négy nagy utazást tesz. Először a törpék országába, Lilliputba, aztán az óriások hazájába, Brobdingnagba jut el – eközben, mintegy kicsinyítő és nagyító látcsövén át megismerjük az embert kicsinynek és nagynak, kicsinységében nevetségesnek, nagyságában visszataszítónak, s közben gonosz karikatúráját kapjuk Aglia társadalmi és politikai életének. A következő utazás több országba is elvisz: Laputában a filozófia és a tudomány ferdeségeit látjuk nevetséges színezetben. Glubbdubdriben, a Mágusok szigetén a történelem holt nagyjai lepleződnek le, s végül a halhatatlanság kétes áldásaival ismerkedünk meg a halhatatlan struldbrugok sorsán keresztül. Az utolsó utazás, amely a nemes és bölcs lovak, a nyihahák országába visz, végső, epés leszámolás magával az emberi nemmel, amelyet az undorító, ocsmány jehuk személyesítenek meg.
A Gulliver utazásai sokszínű, sokértelmű alkotás, amely sértetlenül vészelte át a megírás óta eltelt évszázadokat. Korabeli célzásai ugyan elhomályosodtak, mégis változatlan hökkenő erővel hat, alapvető mondandója – úgy látszik – örökké aktuális marad.

Gulliver kapitány levele unokabátyjához, Sympsonhoz 5
A kiadó az olvasóhoz 11
Utazás Lilliputba 15
Utazás Brobdingnagba 113
Utazás Laputába, Balnibarbiba, Glubbdubdribba, Luggnaggba és Japánba 217
Utazás a Nyihahák országába 315
Tartalom 425

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/OCTacrUCI4

Árverés kezdete: 2024. Márc. 27. 20:34
Árverés vége: 2024. Ápr. 26. 21:54
Termék megtekintve: 385

Ellenség a Házban (Irving Stone) 1980 (8kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Éjféli Vihar (Laura Taylor) 1995 (8kép+tartalom )

Jimmy IV. (1994) kazetta (jogtiszta) ; teszteletlen

Testvér Lészen Minden Ember (Johannes Mario Simmel) 1995 (6kép+tartalo

Romana 75. A Meztelen Valóság (Sandra Marton) 1994 (6kép+tartalom )

A Délceg Őrvezető (Fadgyas Ferenc) 1986 (dedikált) 8kép+tartalom

Kisautó (Ver. 15) No. 809 Corvette (kb. 1997)

Nokia 7230 (2009) Üres Doboz (Ver. 3)

Modern Álmoskönyv (Mochár Szilvia) 1989 (viseltes) 8kép+tartalom

A Kettes Lakosztály (Danielle Steel) 2008 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

BKV Havibérlet 2011 Június (2képpel)

Temetés Berlinben (Len Deighton) 1992 (3kép+tartalom )

Fém Fityegő Freesnapf MultiFit 23mm

Szívhang 18. Keserű Pirulák (Marion Lennox) 1993 (2kép+tartalom )

Kiadom Magam (Szuhay Balázs) 1987 (8kép+tartalom )

Irodalom 6. Olvasókönyv (Alföldy Jenő) 2010 (6kép+tartalom )

Panasonic G600 (1998) üres doboz (tojástartóval )

Sokszínű Magyar Nyelv 7 Munkafüzet (2014) 2. kiadás

Mediterrán Ősz (Garai Gábor) 1963 (8kép+tartalom )

Kartal Visszatér (Rónaszegi Miklós) 1981 (5kép+tartalom ) Ifjúsági