Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

Haramiák Bandája (Leonhard Frank) 1984 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062360745

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 11 óra
2026. Febr. 08. 19:18

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Haramiák Bandája (Leonhard Frank) 1984

lapszélek elszíneződtek, pár lap széle halványan két lap széle erősebben foltos, kötés megtört

kiadó : Árkádia , Budapest
kiadás éve : 1984
eredeti címe : Die Rauberbande (1916)
nyelve : Magyar , fordította: Honoródy József (1969)
azonosító : ISBN 963 307 034 1
típus : regény
oldalak száma : 298 oldal a borítóval együtt
mérete : 20 x 12.5 x 1.5 cm és 235gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1491.66-14-2)
eredeti ára : 27.- Ft

Leonhard Franknak, a "Jézus tanítványai" és a "Német novella" világhírű szerzőjének ez a regénye kétségtelenül önéletrajzi indíttatású, hisz az író szeretett szülővárosában, Würzburgban játszódik a századfordulón. Hősei egy csapat kamaszgyerek, akik kedvenc olvasmányuk, a Winnetou hatására szentül megfogadják, hogy sohasem lépnek az álmos kisváros egyhangú életét élő apáik örökébe, hanem Amerikába szöknek az indiánokhoz. A várost övező szelíd lankák, a szőlőhegyek, a Majna-part a színtere csínyeiknek, kalandjaiknak, titkos összejöveteleiknek, melyeknek azonban lassacskán véget vetnek a serdülés, a felnőttkor kit erre, kit arra szólító gondjai. Ám a banda legfiatalabb tagja, aki legtovább ragaszkodik a gyermekkor álomvilágához, mégsem a filiszterséget választja, hanem festő lesz, és Münchenbe költözik. S itt fordul tragédiába a sorsa, mert az idealista álmodozót még a bohém művészvilág is kiveti magából.

imgbox.com/g/X6GDmB6lX9

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 09. 19:18
Árverés vége: 2026. Febr. 08. 19:18
Termék megtekintve: 52

Szalvéta (Ver. 46) papír (retró)

Neszeszer Irattartós Fekete 22x13cm (ár. -/db)

Bella 14. Gyógyító Szerelem (Eva Arvens) 1993 (8kép+tartalom )

Álomszép 2. (2008) jogtiszta CD (csak 4perc)

Tiffany 1993 Bálint-nap Különszám v2 (2kép+tartalom )

Flight Simulator (Nestle) 2009 (játok CD) jogtiszta (Ver. 2) Helikopter

Szívhang 58. Egymásnak Teremtve (Jenny Ashe) v1 (2kép+tartalom )

A Fekete Kastély Rejtélye és Más Kémtörténetek (1989) 5kép+tartalom

Tengerparti Ábránd (Mary McLean) 1992 (5kép+tartalom )

Júlia 124. Önkéntes Lovag (Miranda Lee) 1996 (2kép+tartalom )

Erről is Beszélnünk Kell! (Veres Pál) 1986 (5kép+tartalom )

Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) Rövid Kezelési Útmutató (Magyar)

Tudorka Magazin 131. (2012) melléklet+poszter (6kép+tartalom )

Vadon Magazin 2007/6. szám (6kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 12) papír (retró)

Hazatérés (Thomas Hardy) 1972 (10kép+tartalo m)

Die Gefahrten (Anna Seghers) 1959 (Német nyelvű)

Sörös Korsó (Ver. 7) Kerámia (NoName) sérült

Poly (Cécile Aubry) 1969 (6kép+tartalom )

Otthon 1996/8. szám Augusztus v1 (2kép+tartalom )