Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

» Apple

Ibsen (Dániel Anna) 1966 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062335068

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 11 óra
2026. Febr. 18. 20:44

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13640)

Ibsen (Dániel Anna) 1966
Irodalomtörténeti Kiskönyvtár sorozat 30.kötet

szép megkímélt állapotú
foltokat nem láttam

kiadó : Gondolat Kiadó , Budapest
kiadás Éve : 1966 , 2200 példány
nyelve : Magyar
azonosító : GO 452-f-6668
típus : irodalomtörténet
oldalak száma : 128 oldal a borítóval együtt
mérete : 16 x 9.5 x 0.5 cm és 75gramm
készítette : Győr-Sopronmegyei Nyomda , Győr (66.11913)
eredeti ára : 5.20.- Ft

A XIX. századi nagy norvég drámaíró műveinek egész Európát besugárzó hatása azóta is érvényesül, azóta is viták középpontjában áll. A folytonos újraértékelés izgalmas feladatát könnyíti meg ez az alapos tanulmány, amely a drámák keletkezésének időrendjében, a szükséges életrajzi tudnivalókat megemlítve vázolja az Ibsen-életmű problematikáját, az író fejlődését, a korai romantikus inspirációjú drámakísérletektől az öregkor pesszimista hangú alkotásáig. A szerző elhelyezi Ibsent a XIX. század fontos irodalmi-esztétikai áramlatainak folyamatába, a romantikától a szimbolizmusig; tájékoztat a skandináv, elsősorban a norvég kultúra és irodalom korabeli helyzetéről. Az egyes drámákat finom, esszéisztikus elemzések mutatják be.

tartalomjegyzék :
Az útkeresés 5
Egyén és világ 31
A felszíntől a mélyig 48
Az érzelmes bohócok 61
A századvég képe 74
Alkotóművészete és öröksége 97
Jegyzetek 117
Bibliográfia 120
tartalom 123

imgbox.com/g/GVNTFUolXY

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 19. 20:12
Árverés vége: 2026. Febr. 18. 20:44
Termék megtekintve: 180

Futótűz DVD (2003) 2004 (jogtiszta) ; karcmentes

National Geographic Magyarország 2006/11 November (10kép+tartalo m)

Női Karóra LQ Laguna (teszteletlen& #41;

Nokia 3120 (Ver. 5) 2004 (30-as) sérült

Föllebben a Fátyol (Judy Laddon) 1991 (5kép+tartalom )

Romana 196. Az Én Robinsonom (Ann Charlton) 1999 (romantikus 1;

Igazi Férfi (Wilbur Smith) 1992 (3kép+tartalom )

Kisautó (Ver. 22) Munkagép B-05 (hiányos)

Júlia 384. Vaklárma (Catherine George) 2007 (3kép+tartalom )

Útikönyvek - Csehszlovákia (Szombathy Viktor) 1973 (8kép+tartalom )

Elemlámpa Fekete (kb. 1997) teszteletlen

Ketten a Hegyen (Vidor Miklós) 1979 (3kép+tartalom )

Autó Motor 1994/8 (10kép+tartalo m)

RCA Kábel (Ver. 21) 120cm (teszteletlen& #41;

Móricka 2007/25 (345. szám) vicclap

LG 55SM8050PLC típusú 2020-as TV (bontott) Szalagkábel Ver. 2

Júlia 1991 Nyári Különszám (v1) 2kép+tartalom

FER (Ruhla) Lámpa 8580. 13 Dobozával (DDR) kb. 1978

Plüss (Ver. 35) Minnie Mouse (47cm)

Headset-hez Szilikon Készlet (Ver. 6) új 4db-os átlátszó+csíptető