Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

» Pop

Ibsen (Dániel Anna) 1966 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062335068

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 6 óra
2026. Febr. 18. 20:44

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13643)

Ibsen (Dániel Anna) 1966
Irodalomtörténeti Kiskönyvtár sorozat 30.kötet

szép megkímélt állapotú
foltokat nem láttam

kiadó : Gondolat Kiadó , Budapest
kiadás Éve : 1966 , 2200 példány
nyelve : Magyar
azonosító : GO 452-f-6668
típus : irodalomtörténet
oldalak száma : 128 oldal a borítóval együtt
mérete : 16 x 9.5 x 0.5 cm és 75gramm
készítette : Győr-Sopronmegyei Nyomda , Győr (66.11913)
eredeti ára : 5.20.- Ft

A XIX. századi nagy norvég drámaíró műveinek egész Európát besugárzó hatása azóta is érvényesül, azóta is viták középpontjában áll. A folytonos újraértékelés izgalmas feladatát könnyíti meg ez az alapos tanulmány, amely a drámák keletkezésének időrendjében, a szükséges életrajzi tudnivalókat megemlítve vázolja az Ibsen-életmű problematikáját, az író fejlődését, a korai romantikus inspirációjú drámakísérletektől az öregkor pesszimista hangú alkotásáig. A szerző elhelyezi Ibsent a XIX. század fontos irodalmi-esztétikai áramlatainak folyamatába, a romantikától a szimbolizmusig; tájékoztat a skandináv, elsősorban a norvég kultúra és irodalom korabeli helyzetéről. Az egyes drámákat finom, esszéisztikus elemzések mutatják be.

tartalomjegyzék :
Az útkeresés 5
Egyén és világ 31
A felszíntől a mélyig 48
Az érzelmes bohócok 61
A századvég képe 74
Alkotóművészete és öröksége 97
Jegyzetek 117
Bibliográfia 120
tartalom 123

imgbox.com/g/GVNTFUolXY

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 19. 20:12
Árverés vége: 2026. Febr. 18. 20:44
Termék megtekintve: 182

Figaro Fűnyíró Tologatós (kb. 1979) teszteletlen

Hajnalok Hajnala (Szabó István) 1978 (4kép+tartalom )

Júlia 1997/2 Anyák Napja Különszám (2kép+tartalom )

Több Nap, mint Kolbász (Végh Antal) 1982 (8kép+tartalom )

Premier Livre (M. D. Berlitz) 1910

A Prémvadászok (Jules Verne) 1964 (8kép+tartalom )

A Szajna Ismeretlenje (Reinhold Conrad Muschler) 1936 (9kép+tartalom )

Autó Motor 1993/3 (10kép+tartalo m)

Vaya Con Dios - The Best Of (kazetta) teszteletlen

Hullócsillagom (Danielle Steel) 2006 (5kép+tartalom )

Sanyo TV Táv (JXPLA) rendben működik

UB 40 - The Best Of (kazetta) teszteletlen

A Számolás Technikája (Erdős Nándor) 1961 (9kép+tartalom )

BlackBerry 8700g (Ver. 15) 2006 (30-as)

Akkus Fogkefe Töltőállvány 1632 2. 5W (sérült, teszteletlen)

A Befalazott Madonna I-II. (Tempefői) 1986-87 (18kép+tartalo m)

Honda Kipufogó Dob (sérült, bontott)

Jason Donovan - The Best Of (2db-os kazetta) teszteletlen

Sztálin (Béládi László-Krausz Tamás) 1988 (foltmentes 1; 6kép+tartalom

Körkép 83 - 30 Mai Magyar Elbeszélés (1983) 8kép+tartalom