Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Ishi, az Utolsó Vadember (Theodora Kroeber) 1981 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062201145

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 20 óra
2026. Febr. 03. 16:34

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13671)

Ishi, az Utolsó Vadember (Theodora Kroeber) 1981
Szivárvány Könyvek sorozat 9.kötet

szép állapotban van
könyvtári volt

Kiadó : Kossuth Könyvkiadó (3206)
Kiadás Éve : 1981
Eredeti címe : Ishi in Two Worlds (1961) , fordította: Elek István (1981)
Azonosító : ISBN 963 09 1732 7
Típus : életrajz, dokumentum
Oldalak száma : 244 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 1.5 cm és 270gramm
Készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest
Eredeti ára : 25.- Ft

Hogyan viselkedik egy vadember, ha azt javasolják neki, vegye igénybe a sápadtarcúak fürdőszobáját? Fürdés után fölmossa a kőpadlót, a törülközőt pedig, csinosan összehajtogatva, a tartójára teszi. A vadember egyébként mérhetetlenül szelíd: tartózkodóan mosolyog, holmijait szép rendben tárolja egy ládában. Fizetésével takarékosan bánik. Alkoholt nem fogyaszt. És egyáltalában: van benne emberi tartás, méltóságérzet. A nagy amerikai etnográfus, Alfred Kroeber özvegyének könyve sok tekintetben remekmű. Indián néprajzi adatait könnyedén adja elő, a népirtás borzalmait őszinte fölháborodással. De ami ebben a híres könyvben a legvonzóbb, az Ishi, az utolsó észak-amerikai "kőkori indián" emberi portréja. Egy szeretetre méltó öreg indiáné, akit halála után fehér barátai megsirattak, egy rejtőzésben töltött magányos életé, amely végül a kaliforniai Oroville városka vágóhídján torkollik a huszadik századba.

Ishi, az utolsó yahi indián
Előjáték: A vágóhíd előtt 9
Rézbőrű nép egy aranyországban 18
Az élő yanák 29
Egy haldokló nép 42
Egy népirtás epizódjai 56
A Hosszú Rejtőzés 78
A yahik eltűnnek 97
Mister Ishi
Előjáték: Szabadulás a börtönből 113
Ishi új világa 116
Élet a múzeumban 144
Ishi, a mesterember 177
A legszebb esztendő 198
Epilógus: Halál a múzeumban 224
Tartalom 233

imgbox.com/g/MecpBDFTJO

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 16:34
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 16:34
Termék megtekintve: 682

Nokia 6120 classic Felhasználói Kézikönyv (2007) 6kép+tartalom

Pepsi Rádió (kb. 1997) rendben működik

Solingen Rundfunk Böhlerstahl Borotva Tokja (kb. 1940)

Déltengeri Álmok (Elisabeth Beresford) 1992 (8kép+tartalom )

Zalán Futása (Vörösmarty Mihály) 1985 (8kép+tartalom )

iPhone 4G/4G S Tok (Ver. 1) új (műanyag fekete)

Antenna Kábel (Ver. 5) Coax 200cm (teszteletlen& #41;

HP IPIBL-LB (Benicia) LGA775 Alaplap (teszteletlen& #41;

A Török Magyarországon (Lengyel Balázs) 1983 (melléklettel& #41; 10kép+tart

Halál a Níluson (Agatha Christie) 1987 (8kép+tartalom )

Samsung DDR1 266MHz 2x256MB Laptop RAM (teszteletlen& #41;

Az Ördög Sarkantyúja / Színház (W. Somerset Maugham) 1969 (10kép+tarta

Az Ördög Lábnyoma (József Gábor) 1987 (viseltes) 8kép+tartalom

Szivargyújtó Autóba (Ver. 2) talán LADA (teszteletlen& #41;

Pesti Panaszkönyv (Dalmáth Ferenc-Kaján Tibor) 1966 (8kép+tartalom )

Gericom 2440 Laptop (teszteletlen, hiányos, hibás, sérült)

Pszichológia Dióhéjban (Tom Butler-Bowdon) 2007 (8kép+tartalom )

Siemens C35i (2000) Ver. 3 (30-as) hiányos

Toronyzene Soroksáron (Zsombok Timár György) 2004 (8kép+tartalom )

Autó Motor 1994/1 (10kép+tartalo m)