Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Isteni Színjáték (Dante) 2009 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062358861

Fixár: 1.700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 6 óra
2026. Jan. 12. 15:28

1.700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13313)

Isteni Színjáték (Dante) 2009
Talentum Diákkönyvtár sorozat
szerkesztette és az előszót írta: Kaiser László

szép újszerű állapotú és foltmentes

kiadó : Akkord Kiadó
kiadás éve : 2009 (forrás: https://nektar.oszk.hu/hu/manifestation/2818530)
eredeti címe : La divina commedia (forrás: https://nektar.oszk.hu/hu/manifestation/2818530)
nyelve : Magyar , fordította: Babits Mihály
azonosító : ISBN 978 963 252 024 7 , ISSN 1217-6931
típus : verses epika
oldalak száma : 548 oldal a borítóval együtt
mérete : 19.5 x 12.5 x 2.5 cm és 317gramm
készítette : Borsodi nyomda Ipari Kft.
eredeti ára : 1290.- Ft

tartalom(netről) :
Dante Alighieri (1265-1321) az egyetemes kultúra óriási alkotója, az olaz és viágirodalom kalszikusa. Jelentősége a legnagyobbakéval mérhető; miként Homérosz, Shakespeare, Goethe vagy éppen Tolsztoj, ő is az emberi élet teljességét fogalmazta meg: hozzájuk hasonlóan kötődött természetesen az adott korhoz, annak szemléletéhez és problémáihoz. Ha a zsenialitás nehezen meghaátorzható, ám érzehető, nyomasztó, egyben felemelő példáját keressük, elsők között Dante munkásságához jutunk el. Az Isteni Színjáték fordítója, Babits Mihály szép szavaival élve: a költő "hatalmas lelkéből... gazdag és hosszú múlt ereje duzzadt a jövőbe". Műveinek ismerete nélkül aligha érthető igazán a középkor, ám az Isteni színjáték lapjainak forgatása az antik ismeretek nélkül nemigen képzelhető el, a 20. század embere pedig az olvasás gyönyörűségén túl a dantei Pokol. Purgatórium és Paradicsom birodalmában járva erőt meríthet létének értelmezéséhez. De nem csupán értelmezéséhez, hanem értékrendjének, szemléletének kialaakításához is; tegyük hozzá rögtön, nem feltételenül a vallásosság alapján. Mert egy olyan művész alkotásáról van szó, akiben Szerb Antal frappáns meghatározása szerint - "nincs semmi kisszerűség, minden csupa méltóság és erő".

tartalomjegyzék :
előszó 5
Pokol 13
Purgatórium 165
Paradicsom 317
Kommentár 467
tartalom 541

imgbox.com/g/PHUzKaGsYd

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 13. 15:28
Árverés vége: 2026. Jan. 12. 15:28
Termék megtekintve: 62

Sövényvágó Elektromos (JATT) hiányos, teszteletlen

PC World 2002/4 CD1. (teszteletlen& #41;

A Nagy Lovaskaland (Dee Brown) 1979 (szétesik) 7kép+tartalom

Dluhopolszky László - Aradszky László (2000) Dedikált (Ver. 2)

Az Ígéret (Friedrich Dürrenmatt) 1984 (3kép+tartalom )

Kínai Porcelán Teás Bögre

A Bábu (Hallama Erzsébet) 1989 (viseltes) 6kép+tartalom

Nokia Hálózati Táp 5V 350mA (AC-3E) Ver. 2 (sérült, teszteletlen)

A Szerelem Mágiája (Szepes Mária) 1990 (8kép+tartalom )

Az Ember, Aki Nem is Él (Edgar Wallace) 1989 (8kép+tartalom )

Színes UFO 1994/5 Május (6. szám) 6kép+tartalom

Magyar Dolgozók Pártja Tagsági Könyv (1953)

CD Games 2001/02 (melléklet) ; A Megoldások Könyve (10kép+tartalo m)

Cukorbetegek Étrendje (Martin Budd) 2000 (foltmentes 1; 6kép+tartalom

Samsung DDR2 667MHz 512MB RAM (Ver. 2) teszteletlen

Nők Évkönyve 1979 (7kép+tartalom )

Útmutató Bűvészjelölteknek (2014)

Hálózati Táp Váltóáram 16VAC 700mA (sérült, teszteletlen)

Időjárás Állomás (Ver. 3) IAN273643 (2016) hiányos, működik

Nokia XpressMusic Kiegészítő (AD-57) Ver. 1 (teszteletlen& #41;