Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland

Jörgen Bitsch Jivaro ​indiánok Az Amazonas titkai Termékkód: 1062330054

Jelenlegi ár: 788 Ft
Árverés vége: +5 perc 20 óra 28 perc
2026. Jan. 07. 09:12

Minimális ajánlat: 788 Ft

  A felhasználó egyéb termékei (1795)

 Jörgen Bitsch

Jivaro ​indiánok

Egymaga ​vágott neki a „zöld pokolnak” Jörgen Bitsch, a fiatal dán kutató, aki mint újságíró és rendkívül érdekes afrikai és dél-amerikai expedíciós filmek készítője szerzett hazája határain túl is jól ismert nevet.
Az örök vágy a messzeség után űzte a Föld legeldugottabb tájaira, ez tette kalandkereső világjáróvá. Most magyarul is megjelenő, eleven, színpompás és képekkel gazdagon illusztrált beszámolója két utazásról szól. Mindkettő Brazília, Bolívia, Peru és Ecuador nagyobbrészt még feltáratlan területeire vezetett, az Amazonas vidékének vad indián törzsei közé, a brazíliai dzsungel „zöld poklába”, a Mato Grosso vidékére és Xingu-földre.
Erre a veszélyes területre hatolt be, a brazil kormány és a hatóságok minden figyelmeztetése ellenére Jörgen Bitsch. Néhány indián kísérővel primitív kenuban evezett a Rio das Mortesen, a „Halál-folyón”, ahol krokodilok és piranhák lesnek áldozataikra. Meglátogatta a chavantes indiánokat, azt a törzset, amely évszázadok óta félelmetes hírnévre tett szert. Heteket töltött a „gyilkos” awattiknál, és velük ünnepelte a titokzatos „Halottak Ünnepét”. A kalandos dzsungel-utazás befejezéseként hosszabb időt töltött Oriente tartományban, a fejvadász JIVARO indiánok között, s az ő nevüket választotta könyve címéül.

Kikiáltási ár: 788 Ft
Árverés kezdete: 2026. Jan. 06. 09:12
Árverés vége: 2026. Jan. 07. 09:12
Termék megtekintve: 551

Új, Dr. Punto Rosso olasz kislány csizma, lila padlizsán

Magyar értelmező kéziszótár 2 kötet

Új 2 személyes műanyag evőeszköz kirándulás, kemping, túra Akció

Újszerű kényelmes szandál 38-as

Új PVC különleges ablak fólia v. dekoráció 2 m x 90 cm

Új Vero Moda csíkos csipke ujjú ruha tunika

Csipkés rózsaszín atléta f. top Akció %%

Baba takaró vaj színű, biopamut AKCIÓ %%

ÓRIÁSI AKCIÓ Újsz. eredeti S-es Vila fekete szőrmés mellény Akció %%

Újszerű, magyar tervezőtől egyedi blúz blézer Akció %%

Újsz. különleges mérleg nyaklánc

Kényelmes mama gyógyszandál MAGYAR termék gyógy cipő szandál

Tiffany Angyal felhős Tükör + 12 kulcstartó EXTRA AKCIÓ

1 x h. Újszerű szuper csinos pink fodros ruha mély kivágással

Robin Cook Kóma c. könyv - izgalmas orvosi krimi

Új, fűszernövény vágó olló, Szuper! AKCIÓ!

Alexandre Dumas A királyné nyakéke

VEGÁN Újsz. bőr hatású szexi csinos fekete nadrág XS AKCIÓ %%

ÚJ, univerzális mobiltelefon tok, mobil tartó 5, 5-5, 7

Új GOTS biopamut édes pingvin mintás törölköző