Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 1.

Párizsban Hagyták El (Balázs Anna) 1961 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062337837

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 23 óra
2026. Jan. 26. 16:45

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13412)

Párizsban Hagyták El (Balázs Anna) 1961

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül sok lap széle enyhén foltos, több lap kissé foltos beljebb is és nem halványan
kívül a borító és a lapélek kissé foltosak, díszborító nincs

kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
kiadás Éve : 1961 , 10.500 példány
nyelve : Magyar
azonosító : nincs neki
típus : regény
oldalak száma : 408 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2 cm és 436gramm
készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest (615162/1)
eredeti ára : 23.50.- Ft

Gábor András, a regény hőse, szerencsét csinálni megy Franciaországba, tönkrement családja vagyonát akarja visszaszerezni. Üres tenyérrel érkezik, útravalója csak diplomája és tudása, de azzal semmire sem megy. Belekerül a párizsi alvilágot kiszolgáló, éhbéren vergődő idegenek közé, a párizsi éjszakai élet kiszolgálója lesz. Később ravaszkodással, ügyeskedéssel sikerül egy kis birtokot megszereznie. Ezután emberfeletti küzdelemmel akar a birtokból meggazdagodni, fel is emelkedik, de a még nagyobb vagyon megszerzésének vágya tovább űzi. Kétes üzletelésbe fekteti pénzét, becsapják, kisemmizik. Egész életében hol felemelkedik, hol elbukik, de attól a nyugati szellemtől hajtva, mely mindent odadob a vagyonért, ő is mindig újra kezd. E harcát megnehezíti feleségével való vívódása, később gyerekei is, akik szégyenlik elszegényedett apjukat és eltagadják, hogy magyar szüleik vannak.
A regény felveti: Hol jobb élni, nyugaton vagy itthon? Mire viheti a nagy tudású ember ott, ahol a társadalom nem nyújt segítséget? Gábor András forró szenvedélyekben pergő, változatos élete, mely hol gazdaggá, hol koldussá teszi, megadja e kérdésre is a feleletet.

imgbox.com/g/IIDCL5JEWO

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 27. 16:45
Árverés vége: 2026. Jan. 26. 16:45
Termék megtekintve: 160

Autó Kettő 1999/4 Április (melléklettel& #41; 10kép+tartalom

Samsung Hálózati Töltő (ATADW10EBE 1; Ver. 1 (teszteletlen& #41;

Júlia 49. Érzelmek Vihara (Sara Craven) 1993 (romantikus 1;

Irgalom I-II. (Németh László) 1968 (20kép+tartalo m)

A Pettyes Szfinx (Joy Adamson) 1979 (9kép+tartalom )

Ryan Közlegény Megmentése (2DVD) 1998 (2000) jogtiszta (feliratos) ;

Örök Hispánia (Passuth László) 1972 (9kép+tartalom )

Sony Ericsson BST-39 Gyári Akku 920mAh (jó állapotú) 4kép+típusok

LEGO Technic Katalógus 1994 (990783/990883 -EU)

Romana 2. Kötet Különszám v2 (2004) 3kép+tartalom

A Fehér Rózsa/Humoristicus Papirszeletek (Jókai Mór) 1913 (viseltes)

Cindy és Dicső (Joanna Campbell) 2011 (foltmentes 1; 4kép+tartalom

A Vörös Liliom (Anatole France) 1974 (sérült, viseltes) 8kép+tartalom

A Feladat (Jókai Anna) 1979 (8kép+tartalom )

Tesco Halloween Spooky Horror Sounds (CD) 2007 (jogtiszta) ;

Kint Vagyok a Vízből (Kárpáti György-Peterdi Pál) 1966 (dedikált)

Nyakpántos Toll (Ver. 2) Duracell

A Suttogó Árnyak Öble (Leslie L. Lawrence) 1989 (viseltes) 8kép+tartal

Parancsolj, Tündérkirálynőm! (Ruttkai Éva) 1989 (újszerű) 10kép+tartal

Barbie Magazin 2016/10 (poszterrel 1;