Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Sopronkőhidai Napló 1944-1945 (Almásy Pál) 1984 (foltmentes) 7kép+tart Termékkód: 1062255550

Fixár: 1.400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 nap, 18 óra
2026. Febr. 16. 00:52

1.400 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13688)

Sopronkőhidai Napló 1944-1945 (Almásy Pál) 1984
Tények és Tanúk sorozat
színes és fekete/fehér képekkel illusztrált

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1984
Nyelve : Magyar , színes rajzokkal illusztrálta: Révay Kálmán
Azonosító : ISBN 963 14 0291 6 , ISSN 0324-797X , kiadványszám: 5673 , MA 4626
Típus : történelem
Oldalak száma : 324 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 11 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (84.0927)
Eredeti ára : 30.- Ft

Almásy Pál 1902-ben született Vácott. 1916-20 között az akkori soproni honvéd főreáliskola növendéke. A Ludovika Akadémia elvégzése után, 1924-ben avatták tüzér hadnaggyá - 1929-ig csapatszolgálatot teljesít. 1929-től a budapesti József Nador Műegyetem gépészmérnöki karának hallgatója. 1932-ben mérnöki oklevelet szerez. 1937-ig a Haditechnikai Intézetben a lőszeralosztály beosztottja, 1934-ben százados. 1937-39 között a berlini magyar katonai attasé beosztott tisztje. 1939-44 között a Haditechnikai Intézet lőszeralosztályának vezetője. (1942 tavaszán őrnagy, novemberben alezredes a hadiműszaki törzskarban.)
1944-ben részt vesz a katonai ellenállási mozgalomban, ezért halálra ítélik, de kegyelmet kap. Sopronkőhidára kerül, majd deportálják Németországba. Hazatérve kinevezik ezredessé, és a Honvédelmi Minisztérium egyik csoportfőnökségével bízzák meg. Ellenállási tevékenységéért három évi rangelőnyben részesül: 1945. október elsejével vezérőrnaggyá léptetik elő. A minisztérium anyagi csoportfőnöke lesz, 1946 júniusától altábornagyi rangban.
1947. január elsejével kiválik a honvédségtől és mint gépészmérnök a polgári életben helyezkedik el.
Kőhidai naplójának eredeti példánya a Nemzeti Múzeum tulajdonában van.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/FthCQFwuNY

Árverés kezdete: 2026. Jan. 17. 00:52
Árverés vége: 2026. Febr. 16. 00:52
Termék megtekintve: 509

Örök Malom (Galambos Lajos) 1969 (5kép+tartalom )

Ricky Martin - A Medio Vivir (kazetta) 1995 (teszteletlen& #41;

RC Táv 27MHz (Ver. 3) sérült, hiányos, teszteletlen

Királynő? ! (Andrzej Piwowarczyk) 1958 (sérült) 8kép+tartalom

Magnókazetta (Ver. 35) Sony EF 90 (teszteletlen& #41;

Szilvia 42. Egy Nő Nem Adja Fel (Ilona Déry) 1994 (2kép+tartalom )

Dluhopolszky László - Koós János (2000) Dedikált

Matchbox MLB-94-09 (Minnesota Twins) limited (1994) új

Toshiba FT-7515 Telefon (hiányos, sérült, teszteletlen)

Csak Tanú Ne Maradjon! (Robert Ludlum) 1988 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Egy Magyar Nábob (Jókai Mór) 1959 (8kép+tartalom )

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2003 Szeptember (2képpel)

Autó Motor 1980/22 (10kép+tartalo m) Mini Metro

Pioneer DVR-110DBK DVD-Rewriter (2005) IDE-s (működik)

Búcsú (Johannes R. Becher) 1958 (viseltes) 8kép+tartalom

Dallas Férfiak (Burt Hirschfeld) 1991 (4kép+tartalom )

Eldobható Örömlányok (Henry Whitecrow) 1991 (viseltes) 6kép+tartalom

Romana 38. Előzni Veszélyes (Sandra Marton) 1992 (6kép+tartalom )

Beltéri Lámpa (Ver. 1) Orosz 12V (12cm bontott)

Middlemarch I-II. (George Eliot) 1976 (18kép+tartalo m)