A weboldal cookie-kat használ a szolgáltatások minőségének javtására. A weboldal további használatával elfogadom a cookie-k használatát. Megértettem További információk
Az ingyenes aukciós piactér | 2025. Júl 13.  
Keresés      Részletes keresés
 
 
Kategóriák

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Regény

Szimonov: AZ UTOLSÓ NYÁR Termékkód: 405037
Ugrás:   Termék leírása   |  Képgaléria   |  Egyéb információk   |  Licitlista


Képgaléria Képgaléria
 
Fixár: 390 Ft
Állapot: Használt
Árverés vége: Eladva
2017. Febr. 03. 10:53
Legtöbbet ajánló: Nandor7 (18) starFR.gif
Eladó helye: Szabadszentkirály
Szállítási díj: A leírásban megadva
Árverés befejezve

 
  Termék figyelése Elküldöm egy barátomnak
Megosztás:
 
Eladó adatai
  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

Regisztráció dátuma: 2010.11.25.
  A felhasználó egyéb termékei (0)
  Üzenet küldése az eladónak

Termék leírása

Kiadó: Európa, 1975

Szerző: Konsztantyin szimonov

Tartalom, ajánló: Szimonov a Krasznaja Zvezda tudósítójaként a 2. világháború valamennyi frontját bejárta, az események viharos sodrában bontakozott ki háborús költészete. 1945 után a nemzetközi politika kérdései foglalkoztatják (Az orosz kérdés; A negyedik stb.). "Századunkat kettémetszette a 2. világháború. Én e hatalmas törés krónikása vagyok" - határozta meg programját, s aFegyvertársak c. regénye után írta meg az Élők és holtak; Nem születünk katonának; Az utolsó nyár c. monumentális regénytrilógiáját, melyben átfogóan mutatja be az egész háborús korszakot, a tragikus visszavonulás, majd a nagy győzelem éveit, feltárva a különböző időszakok belső ellentmondásait. 

A trilógia harmadik kötete 1944 nyarának harcairól, történelmi és magánéleti eseményeiről számol be. Beloruszia felszabadítása áll az események középpontjában és a harcoknak, kisebb-nagyobb emberi konfliktusoknak az ad benne különös, izgató távlatot, hogy a korábbi kötetekből ismerős szereplők szinte mindegyike átéli: ugyanitt, ugyanezen a terepen már harcolt három évvel korábban is, egészen más feltételek, körülmények közepette. Nem csak a harci tapasztalatok gyűltek fel ugyanis időközben, nemcsak - ezt Szimonov rendkívül finoman és differenciáltan érzékelteti - a személyi kultusz megnyilvánulásai, a dogmatizmus bizonyos vonásai jelentek meg (kiemelkedő ebből a szempontból Lvov alakjának megformálása), de alapvető a különbség a katonák, az egész küzdő és még rendkívüli tragédiák, konfliktusok előtt álló társadalom pszichológiájában is: az író lenyűgözően mutatja be a felszabadító harc, a győzelmes előretörés lendületét, felhajtó erejét. A regény "magánéleti" vonulatának középpontjában Szerpilin figurája áll. A sebesülése miatt rövid időre kórházba kerülő parancsnok, akinek felesége, gyermeke a háború pusztításának áldozatai lettek, itt a kórházban kapja ajándékul a sorstól az utolsó, a lemondások, a melankólia ízeitől is átjárt szép szerelmet. Az író remekül ellenpontozza Szerpilin sorsával, majd halálával a nagy offenzíva tablóját. - A kitűnő regény - számos kritikus szerint a legnagyobb szabású valamennyi szovjet háborús mű közül - minden olvasónak maradandó élményt nyújt.

Kötés, állapot: félvászon, kopottas, de polcképes. Beltartalom: korának megfelelő, jó.

Terjedelem: 757 o.

Tömeg: 710 gr.

Szállítási költség: postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.

881_kar 


Egyéb információk
Eladó helye: Magyarország Szabadszentkirály (7951)
Szállítási feltételek: A szállítási költséget a vevő fizeti
Átvétel módja:  - Csomagküldés
Fizetés módja:  - Banki átutalás
 - Utánvét
Szállítási díj: A leírásban megadva
Árverés kezdete: 2017. Jan. 27. 21:54
Árverés vége: 2017. Febr. 03. 10:53
Termék megtekintve: 1258

Licit történet
Licitáló Ajánlat Időpont
Nandor7 390 Ft 2017.02.03. 10:53:39
Kikiáltási ár 390 Ft 2017.01.27. 21:54:01
Reklám