Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 16.

Vízordító Három Halála (Jorge Amado) 1961 (6kép+tartalom) Termékkód: 1062288317

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 1 óra
2026. Jan. 24. 14:18

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Vízordító Három Halála (Jorge Amado) 1961
Modern Könyvtár sorozat 42.kötet

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
lapok hullámosak de belül foltokat nem láttam, előzéklapok enyhén foltosak és a korábbi tulaj dedikálta
borító viseltes és halványan foltos

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1961 , 6000 példány
Eredeti címe : A morte e a morte Quincas Betro Dagua
Nyelve : Magyar , fordította: Boglár Lajos , utószó: Benyhe János
Oldalak száma : 96 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 10 x 0.8 cm és 70gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (61.3047.1)
Eredeti ára : 3.70.- Ft

Egy köztiszteletnek örvendő, meglett korú tisztviselő váratlanul hátat fordít "jópolgári" családjának és elzüllik. Nyomortanyán húzza meg magát, a bahiai csavargók királya és szelíd pátriárkája lesz. Megbontránkozott családjának minden kísérlete kudarcot vall, hogy családfői, társadalmi, honpolgári kötelességeire döbbentse a tévelygőt. Eddig sablonos lenne a történet, de Amado nem áll be a - mégoly színvonalas - sablonítók közé. Nem elégszik meg a társadalmi botrány hálás írói lehetőségeivel. Történetét ott kezdi, ahol ezt az ismert tárgyat befejezni szokták: a hős halálával, illetve többszörös halálával. Azután egy mámorszülte álomvilágot varázsol elő sugalmas művészetével, mely átszövi és jelképpé lényegíti a valóságos eseményeket. Ebben a világban nemcsak a látszat bűvöletében élő, embertelen polgári erkölcs és képmutatás bírálatának jut hely, hanem az elesettek sorsközösségében egymásra talált, faragatlan, ám erejük tudatában - látszólag oktalanul - derűs nincstelenek emberségének is.

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/Nj35E9hJZE

Árverés kezdete: 2025. Dec. 25. 14:18
Árverés vége: 2026. Jan. 24. 14:18
Termék megtekintve: 429

Aimex S-20 Hagyományos Fényképezőgép (kb. 1996) újszerű

LEGO Ninjago A Sötét Jóslat Munkafüzet (2013)

Kerámia Hamutartó (Gránit gyári) kb. 1985

Autó Kettő 1998/7 Július (SK autó) 10kép+tartalom

Szívhang 96. Foglalt Jelzés (Jean Evans) 1997 (2kép+tartalom )

Móricz Zsigmond Regények IV. 1976 (9kép+tartalom )

Röviditalos Pohár (Ver. 1) Gravírozott Aranyozott (kb. 1980)

KISZ Jelvény 1-fokozatú + Igazolvány (1963)

Különös Történetek (1987) szétesik (5kép+tartalom )

Bogar Bárd Meséi (J. K. Rowling) 2017 (8kép+tartalom )

A Római Lány (Alberto Moravia) 1971 (5kép+tartalom )

A Cirkuszban (Tóth Anna-Győri Tibor) 2004

Klarstein Air Fryer (minisütő) Vegyes Alkatrészek (teszteletlen& #41;

Viharos Mennyország (Palotai Boris) 1964 (8kép+tartalom )

Nokia 2610 (Ver. 15) 2006 (30-as)

Jenny - Ha a Jéghegy Olvadni Kezd (Marie Cordonnier) 1990 (8kép+tartal

Az Angyal - A Profi Terv (1967) VCD (feliratos) ;

Dluhopolszky László - Gálvölgy János (2000)

Júlia 96. Ki Hordja a Nadrágot (Patti Standard) 1995 v3 (2kép+tartalom

Lakáskultúra 2004/5. szám Május