Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

Szent István és Szent László Törvényei (1988) 6kép+tartalom Termékkód: 1062317693

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 38 perc
2026. Jan. 26. 09:11

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13318)

Szent István és Szent László Törvényei (1988)
Magyar Évszázadok sorozat 1.kötet

jó állapotban van
belül foltokat nem láttam
kívül a borító kopottas főleg a gerince

Kiadó : Reflektor Kiadó
Kiadás Éve : 1988
Azonosító : ISBN 963 209 052 7
Típus : történelem
Oldalak száma : 60 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23.5 x 16 x 0.5 cm és 140gramm
Készítette : Révai Nyomda
Eredeti ára : 59.- Ft

Tartalom (SK kiegészítve) :
Az első magyar törvénykönyvet államalapító királyunk, Szent István alkotta, s az uralkodása óta eltelt csaknem ezer esztendőben a magyar állam fejlődésének útját, a magyarság mindenkori sorskérdéseit végigkísérték a törvények. S bár a királyi bullákban, országgyűlési határozatokban és miniszteri rendeletekben rögzített parancsok és óhajtások nem mindig váltak valóra, de akár megvalósultak, akár nem, mindig hű tükrei voltak a magyarság évszázadainak. A Magyar Televízió Szakály István rendező és Haraszti Zsolt operatőr közreműködésével készített MAGYAR ÉVSZÁZADOK című történelmi sorozata - amely Ránki György professzor ötlete nyomán, az MTA Történettudományi Intézetének évtizedek óta gyarapodó eredményeit használta fel - nemzeti múltunk legnevezetesebb törvényeit vette számba. Az ötvennégy rész legjellemzőbb és nemzeti múltunk megismerése szempontjából fontosabb kép- és szöveganyagát kilenc részbe sűrítve adja közre a Reflektor Kiadó. Az első rész tartalma:
SZENT ISTVÁN INTELMEI, SZENT ISTVÁN TÖRVÉNYEI, SZENT LÁSZLÓ TÖRVÉNYEI

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/Kk4N9dfXRj

Árverés kezdete: 2025. Dec. 27. 09:11
Árverés vége: 2026. Jan. 26. 09:11
Termék megtekintve: 478

Szívhang 112. Vergődő Szívek (Jean Evans) v1 (2kép+tartalom )

LEGO Katalógus 2018 Július-December Magyar (624. 1779-HU)

Kiálts Farkast! (Gáspár András) 1990 (5kép+tartalom )

Útmutató a Biblia Rendszeres Olvasásához (1992) foltmentes

RCA Kábel (Ver. 23) RCA/Coax 120cm (teszteletlen& #41;

Keresztes Háború Európában (Eisenhower 1; 1982 (szétesik) 6kép+tartalom

Kirov Saga 1. Anna (Cynthia Harrod-Eagles) 2013 (10kép+tartalo m)

Dr. Stefan Frank 10. Megmentett Boldogság (1991)

Autó-Motor 2009/19 (poszter: BMW Vision) 10kép+tartalom

Emil és a Detektívek (Erich Kastner) 1983 (8kép+tartalom )

VW Audi Szellőzés Elem (740222162P, 740222173F) 1997 (bontott)

Sokol 304 Radio (1982-1989) ; hibás, sérült, hiányos, teszteletlen

Zengő ABC (2000) 14. kiadás

Hálózati Kábel (Ver. 2) 2. 5m (teszteletlen& #41;

Nokia 5230 (2010) Felhasználói Kézikönyv

3. Évezred 2015/10 Október (10kép+tartalo m)

Földrajz 8 Munkafüzet (2020) 6kép+tartalom

Bianca 100. Talpig Fehérben (Pamela Ingrahm) 1999 (romantikus 1;

Magyar Világjárók Kalandjai (Horányi-Pivár csi) 2000 (8kép+tartalom )

BlackBerry 8700g (Ver. 11) 2006 (30-as)