Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Szent István és Szent László Törvényei (1988) 6kép+tartalom Termékkód: 1062317693

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 16 óra
2024. Máj. 03. 22:49

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

Szent István és Szent László Törvényei (1988)
Magyar Évszázadok sorozat 1.kötet

jó állapotban van
belül foltokat nem láttam
kívül a borító kopottas főleg a gerince

Kiadó : Reflektor Kiadó
Kiadás Éve : 1988
Azonosító : ISBN 963 209 052 7
Típus : történelem
Oldalak száma : 60 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23.5 x 16 x 0.5 cm és 140gramm
Készítette : Révai Nyomda
Eredeti ára : 59.- Ft

Tartalom (SK kiegészítve) :
Az első magyar törvénykönyvet államalapító királyunk, Szent István alkotta, s az uralkodása óta eltelt csaknem ezer esztendőben a magyar állam fejlődésének útját, a magyarság mindenkori sorskérdéseit végigkísérték a törvények. S bár a királyi bullákban, országgyűlési határozatokban és miniszteri rendeletekben rögzített parancsok és óhajtások nem mindig váltak valóra, de akár megvalósultak, akár nem, mindig hű tükrei voltak a magyarság évszázadainak. A Magyar Televízió Szakály István rendező és Haraszti Zsolt operatőr közreműködésével készített MAGYAR ÉVSZÁZADOK című történelmi sorozata - amely Ránki György professzor ötlete nyomán, az MTA Történettudományi Intézetének évtizedek óta gyarapodó eredményeit használta fel - nemzeti múltunk legnevezetesebb törvényeit vette számba. Az ötvennégy rész legjellemzőbb és nemzeti múltunk megismerése szempontjából fontosabb kép- és szöveganyagát kilenc részbe sűrítve adja közre a Reflektor Kiadó. Az első rész tartalma:
SZENT ISTVÁN INTELMEI, SZENT ISTVÁN TÖRVÉNYEI, SZENT LÁSZLÓ TÖRVÉNYEI

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/Kk4N9dfXRj

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 03. 22:49
Árverés vége: 2024. Máj. 03. 22:49
Termék megtekintve: 158

A Gyűlölet Fája (Leslie L. Lawrence) 1994 (Akció, Kaland) 5kép+tartalom

Aranyszőke Szenvedély (Diana Morgan) 1991 (8kép+tartalom )

Körkép 83 - 30 Mai Magyar Elbeszélés (1983) 8kép+tartalom

Távoli Tűz (Zsoldos Péter) 1983 (5kép+tartalom ) SciFi

Matchbox MLB-90-9 (Minnesota Twins) Bontatlan (1990)

Snipp, a Nagy Vadász (Swend Fleuron) 1985 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Tiffany 60. Kísértetjárás (Glenda Sanders) v2 (Romantikus 1;

Röviditalos Pohár (Ver. 1) Gravírozott Aranyozott (kb. 1980)

Az Ötödik Pecsét (Sánta Ferenc) 1963 (viseltes) filmregény (8kép+tarta

Discman GPX CDP2104 (2004) hiányos

Júlia 2000/6 Különszám v2 3db Romantikus (2kép+tartalom )

Testvér Lészen Minden Ember (Johannes Mario Simmel) 1995 (6kép+tartalo

Bánk Bán (Katona József) 1967 (szétesik) 4kép+tartalom

Oroszlánkölykök I. (Irwin Shaw) 1985 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Hálózati Kábel Angol Dugóval Ver. 1 (Magnó, Video, stb) ÚJ (40cm)

Marsbéli Krónikák (Ray Bradbury) 1982 (8kép+tartalom )

Szívhang 112. Vergődő Szívek (Jean Evans) v1 (Romantikus 1;

A Relativitás Elmélete (Albert Einstein) 1993 (8kép+tartalom )

A Simeon Család 3-Kenyér és Virág (Tatay Sándor) 1968 (10kép+tartalo m)

Baccarat II. (Malot Hector) 1927 (Tolnai kiadó) csak a II. kötet