Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Szent István és Szent László Törvényei (1988) 6kép+tartalom Termékkód: 1062317693

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 nap, 17 óra
2026. Jan. 26. 09:11

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Szent István és Szent László Törvényei (1988)
Magyar Évszázadok sorozat 1.kötet

jó állapotban van
belül foltokat nem láttam
kívül a borító kopottas főleg a gerince

Kiadó : Reflektor Kiadó
Kiadás Éve : 1988
Azonosító : ISBN 963 209 052 7
Típus : történelem
Oldalak száma : 60 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23.5 x 16 x 0.5 cm és 140gramm
Készítette : Révai Nyomda
Eredeti ára : 59.- Ft

Tartalom (SK kiegészítve) :
Az első magyar törvénykönyvet államalapító királyunk, Szent István alkotta, s az uralkodása óta eltelt csaknem ezer esztendőben a magyar állam fejlődésének útját, a magyarság mindenkori sorskérdéseit végigkísérték a törvények. S bár a királyi bullákban, országgyűlési határozatokban és miniszteri rendeletekben rögzített parancsok és óhajtások nem mindig váltak valóra, de akár megvalósultak, akár nem, mindig hű tükrei voltak a magyarság évszázadainak. A Magyar Televízió Szakály István rendező és Haraszti Zsolt operatőr közreműködésével készített MAGYAR ÉVSZÁZADOK című történelmi sorozata - amely Ránki György professzor ötlete nyomán, az MTA Történettudományi Intézetének évtizedek óta gyarapodó eredményeit használta fel - nemzeti múltunk legnevezetesebb törvényeit vette számba. Az ötvennégy rész legjellemzőbb és nemzeti múltunk megismerése szempontjából fontosabb kép- és szöveganyagát kilenc részbe sűrítve adja közre a Reflektor Kiadó. Az első rész tartalma:
SZENT ISTVÁN INTELMEI, SZENT ISTVÁN TÖRVÉNYEI, SZENT LÁSZLÓ TÖRVÉNYEI

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/Kk4N9dfXRj

Árverés kezdete: 2025. Dec. 27. 09:11
Árverés vége: 2026. Jan. 26. 09:11
Termék megtekintve: 480

Ezermester Kiskönyvtára 12. Lakásból: Otthont (1974) 8kép+tartalom

Welltech LIDL Játék (Ver. 2) 2db Szemüveg (teszteletlen& #41;

Amaro Atya Bűne (Eca de Queiros) 1977 (10kép+tartalo m)

Kakukktojás (Királyházi Vajk) 2009 (6kép+tartalom )

Csodaszerelem 3. A Csúnya Lány (Linda Taylor) 1998 (romantikus 1;

Geometriai Feladatok Gyűjteménye I. (1999) 7kép+tartalom

Műszaki Rajz Feladatgyűjtemény (1983) 6kép+tartalom

Retro Hálózati Kábel (EAKV ÉV408) Hungary (teszteletlen& #41;

Csiki-csuki (Márton Klára) 1981 (7kép+tartalom )

Baja (1975) szétesik (8kép+tartalom )

Júlia 83. Argentin Tangó (Kristina Logan) v1 (romantikus 1;

Tárcsás Telefon CB76MM kb. 1985 (Ver. 2) hiányos, teszteletlen

Púder Szivacs Korong 9cm (új)

Anna Karenina I. (Lev Tolsztoj) 1968 (10kép+tartalo m)

Romana 234. Átírom az Életedet (Anne Mather) 2001 (6kép+tartalom )

A Nyakék (D. Taylor) 1988 (5kép+tartalom )

Fa Szobor (kézzel faragott) 1960-as évek

Sigma ATS Speed Sensor (teszteletlen& #41;

Sopronkőhidai Napló 1944-1945 (Almásy Pál) 1984 (foltmentes 1; 7kép+tart

Kedvenc Klasszkusaink - Bach (3CD-s) 2003 (jogtiszta) ; karcmentes