Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Várpalota (Gink Károly) 1976 (hiányos) 8kép+tartalom Termékkód: 1062317170

Fixár: 300 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 7 nap, 5 óra
2024. Ápr. 26. 16:02

300 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10349)

Várpalota (Gink Károly) 1976 (hiányos)
képek: Gink Károly , szöveg: Kátai Imre

hiányos: a 25/26/27-es képek lapja hiányzik (két oldal)
25. XIX. századi parasztház, 26. Pétfürdő kertvárosa, 27. Városkép távoli dombokkal
belül szép állapotú, foltokat nem láttam
borító gerince sérült, kötés megtört

Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1976
Nyelve : Magyar / Angol / Német /Francia / Orosz
Azonosító : ISBN 963 13 0647 x , CO 1406-h-7678
Típus : fotóalbum
Oldalak száma : 118-2! oldal a borítóval együtt
Mérete : 23.5 x 20.5 x 1.5 cm és 475gramm
Készítette : Kner Nyomda , Gyoma (76.708)
Eredeti ára : ??.- Ft

Várpalota a Dunántúlon, Veszprém megye északkeleti szélén terül el. A lakosság számát tekintve Veszprém megye harmadik városa.
A Bakony vadat, a Sárvíz lápos területei halat adtak az itt élő embereknek. A vidék az őskortól lakott terület, az ember és a földrajzi hely kapcsolatát jelzik a földből előkerült kőbalták, a halászó ember eszközei, a rómaiak faragott sírkövei, épületmaradványai, a longobárdok szerszámai, ékszerei, az avarok temetkezési helye, a honfoglaló magyarság faluképződményei, a XIV. századtól egyre sűrűsödő tárgyi és okleveles emlékek.
A középkorban Palota néven szereplő település fejlődését az a XIV. századi vár határozta meg, amelynek mai formáját a XV. században az Újlakiak alakították ki.
Palota a XVI-XVII. században fontos végvár volt, kapitánya, a törökök által rettegett, legendás hírű Thuri György, többször sikeresen visszaverte a törökök támadását. A XVIII. századi Rákóczi-szabadságharcban lakói a kurucok oldalán harcoltak, a szabadságharc bukása után a császáriak megtorlásul feldúlták a várost.

imgbox.com/g/psnVyIGcIV

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Márc. 27. 15:02
Árverés vége: 2024. Ápr. 26. 16:02
Termék megtekintve: 135

Méhegészségügyi Ismeretek 2. (2007) 7kép+tartalom

Matematika 1. Második Kötet (Tankönyv) 2005 (10. kiadás)

Júlia 2003/2 Különszám (borítóhibás&# 41; 4kép+tartalom

A 14-18 Évesek-Ők és Mi (Csoma Gyula) 1970 (viseltes) 6kép+tartalom

Radio Shack EC-427 Számológép kb. 1982 (hibás, sérült)

A Beszélő Köntös/A Gavallérok (Mikszáth Kálmán) 1983 (5kép+tartalom )

Az Éden Kalapácsa (Ken Follett) 1999 (Akció, kaland) 7kép+tartalom

Tavasz Kapitány (Pierre Gamarra) 1979 (5kép+tartalom )

Viharos Mennyország (Palotai Boris) 1964 (8kép+tartalom )

Légy Hű Magadhoz (Eric Knight) 1983 (8kép+tartalom )

Autósok Zsebkönyve (Vértes Tivadar) 1968 (melléklettel& #41; 7kép+tartalom

Telefonkártya 1998/06 - Internetland (2képpel)

Vadállatok Bolondja (Gerald Durrell) 1982 (6kép+tartalom )

Ortofotók - Győr-Moson-Sopron (Székely László) 2001 (11kép+tartalo m)

Képes Földrajz - Észak-Amerika (Probáld Ferenc) 1984 (foltmentes 1;

Mikrosütőhöz Görgő Forgótányér Alá (Ver. 3) 19x1cm

Puskák és Galambok (Tatay Sándor) 1981 (8kép+tartalom )

A Halálhajó (B. Traven) 1956 (7kép+tartalom )

A Válóczi a Hatvani Gyógyító (Balogh György) 2005 (8kép+tartalom )

Párbaj (Alekszandr Kuprin) 1980 (regény és elbeszélések) 8kép+tartalom